4. niedziela Adwentu — 19.12.2010

1.      Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

2.      Zachęcamy także do udziału w roratach, odprawianych w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30. Dorosłych i dzieci prosimy, aby przynosili na roraty lampiony lub świece.

3.      Cotygodniowa adoracja eucharystyczna w najbliższy czwartek rozpocznie się dopiero po Mszy św. o godz. 15.00.

4.      Okazja do spowiedzi świątecznej w środę i czwartek w godz. 6.00 – 10.00 i 16.30 – 20.30, a w Wigilię w godz. 6.00 – 11.00. W Wigilię nie będzie żadnych nabożeństw popołudniowych. Kancelaria parafialna nie będzie czynna.

5.      Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

6.      Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki – czyli uroczystej Mszy św. o północy – zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS.

7.      W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzenia – porządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla przedszkolaków i dla młodzieży oraz nieszporów. Dzieci przedszkolne i młodzież zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. o godz. 11.00.

8.      W drugi dzień świąt – w święto Świętej Rodziny – odprawimy o godz. 11.00 uroczystą Eucharystię w intencji rodzin naszej parafii. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy szczególnie małżonków obchodzących w tym roku jubileusz sakramentu małżeństwa. Jednocześnie prosimy jubilatów o zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej uczestnictwa we wspólnej modlitwie dziękczynnej.

9.      Liturgiczna Służba Ołtarza rozprowadza dziś przed kościołem kartki świąteczne, opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Natomiast w kościele przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz na dary rzeczowe: produkty żywnościowe i środki czystości dla osób potrzebujących pomocy.

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy zachętę do rodzinnego kolędowania wraz z płytą zatytułowaną Rodzinne kolędowanie oraz informację o poradniku dla rodziców, odpowiadającym m.in. na pytanie: co robić, gdy dziecko nie chce chodzić na religię?; w Niedzieli znajdziemy m.in. dodatek z jasnogórskimi przepisami na świąteczny stół. Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

11.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności wierni związani z naszą parafią:

†        Stefan Besztocha, z ul. Smoluchowskiego;

†        Maria Barbara Paulisch;

†        Mariola Jastrzębska;

†        Leonard Jończyk.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…