Uroczystość Narodzenia Pańskiego — 25.12.2010

1. Na święta Narodzenia Pańskiego wszystkim Parafianom, modlącym się w naszej świątyni oraz gościom składamy najserdeczniejsze życzenia: niech nowonarodzony Chrystus napełni nasze serca radością i pokojem, umacniając nas i naszych bliskich we wzajemnej miłości.
2. Dziś i jutro porządek Mszy Świętych w naszym kościele tak jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla przedszkolaków i dla młodzieży oraz nieszporów. Dzieci i młodzież zapraszamy do kościoła na Mszę św. godz. 11.00.
3. W drugi dzień świąt, w święto Świętej Rodziny, odprawimy o godz. 11.00 uroczystą Eucharystię w intencji rodzin naszej parafii. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy szczególnie małżonków obchodzących w kończącym się roku jubileusz sakramentu małżeństwa.
4. Ofiary zbierane na tacę w drugi dzień świąt będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
5. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich i spotkania wigilijnego dla osób samotnych z terenu naszej parafii. Dziękujemy członkom Stowarzyszenia Miłosierdzia, bardzo licznym ofiarodawcom oraz studentom i młodzieży, którzy roznosili paczki po domach. Z ofiarowanych produktów i złożonych ofiar Stowarzyszenie Miłosierdzia przygotowało ponad 200 paczek świątecznych.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym – tym razem w cenie 7 złotych – znajdziemy m.in. przegląd najważniejszych wydarzeń minionego roku, a w Niedzieli – w cenie 8 złotych – zbiór tradycyjnych kolęd i pastorałek oraz specjalny dodatek dla rodziny, a w nim teksty związane z obroną życia nienarodzonych. Do nabycia jest jeszcze nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Ola i Jaś dla najmłodszych, a także pismo Różaniec, adresowane szczególnie do członków Wspólnoty Żywego Różańca.

7. Wizytę duszpasterską w domach naszych parafian rozpoczniemy w poniedziałek, 3 stycznia. Program kolędy jest podany w najnowszym numerze naszego pisma Z życia Parafii…, które jest wyłożone przy wyjściach z kościoła.