Swięto Świętej Rodziny — 26.12.2009

1.      W poniedziałek obchodzić będziemy w liturgii święto św. Jana, apostoła i ewangelisty; natomiast we wtorek – święto Świętych Młodzianków, męczenników.

2.      W środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.

3.      W piątek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczystą Mszę św. z dziękczynnym Te Deum odprawimy o godz. 18.30. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 20.00. Kancelaria parafialna w środę nie będzie czynna. Ze względu na uroczysty charakter tego dnia ks. kard. Stanisław Dziwisz udzielił dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

4.      W sobotę, w pierwszym dniu Nowego Roku 2011, obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która należy do tzw. świąt obowiązujących. Porządek nabożeństw – jak w każdą niedzielę. Nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla przedszkolaków i dla młodzieży oraz nieszporów.

5.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii.

6.      W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†     Zofia Danek, z ul. Krzywy Zaułek;

†     Irena Korczyk, zamieszkała ostatnio na ul. Wielopole;

†     Leon Jedlikowski, z ul. Obopólnej;

†     Janina Grażyna Gramatyka, z ul. Kazimierza Wielkiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…