Ogłoszenia duszpasterskie na 8. niedzielę zwykłą — 27.02.2011

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu rozpoczną się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjalnych, którzy nie uczestniczyli w przygotowaniu w I semestrze: dla uczniów klas pierwszych we wtorki o godz. 17.30, a dla uczniów klas drugich w środy o godz. 17.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej [terminy spotkań zostały zmienione na prośbę zainteresowanych].

3. W pierwszą środę miesiąca, 2 marca, odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją ze świecami; następnie po wspólnej modlitwie różańcowej i nowennie do Matki Bożej zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej celebrans udzieli indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

4. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

· w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30, którą zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji ministrantów i ich rodzin, połączona z udzieleniem ministrantom wyższych posług liturgicznych;
· w piątek, w święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej, od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, a o godz. 16.30 odprawimy dodatkową Mszę św. dla dzieci;
· w sobotę, w dzień modlitw o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II, zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

6. Na tradycyjny kiermasz strojów pierwszokomunijnych zapraszamy w przyszłą niedzielę, 6 marca, o godz. 12.15 do sali akademickiej.

7. Tylko do końca lutego przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Rzymu na uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II.

8. Serdecznie zapraszamy na Studencki Kurs Przedmałżeński, dedykowany tym, którzy się nie spieszą. Pierwsze spotkanie we wtorek 8 marca o godz. 19.00 w kawiarence na poddaszu. Kurs zawiera 21 tematów małżeńskich ważnych w XXI wieku. Polecamy go narzeczonym i parom, które chcą się dobrze przygotować do małżeństwa. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego oraz na wyłożonych ulotkach.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym m.in. przeczytamy o zamordowanym w Tunezji ks. Marku Rybińskim i znajdziemy rozmowę z reżyserem filmu Czarny czwartek Antonim Krauze. Do nabycia jest także Niedziela, Totus Tuus, dominikański List i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a członkowie Wspólnoty Żywego Różańca mogą nabyć pismo Różaniec.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisława Krystynowicz, z ul. Lea;

† Zofia Komosa, z ul. Królewskiej;

† Krzysztof Grzegorz Hyrc, z ul. Lea.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…