Ogłoszenia duszpasterskie na 9. niedzielę zwykłą — 06.03.2011

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do 19 czerwca. Przynajmniej w tym czasie każdy wierzący powinien przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św.

3. Zapraszamy na Studencki Kurs Przedmałżeński, dedykowany tym, którzy się nie spieszą. Pierwsze spotkanie – we wtorek 8 marca o godz. 19.00 w kawiarence na poddaszu.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania następujących grup i wspólnot:

Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;

Stowarzyszenia Miłosierdzia – we wtorek o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym;

Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ – w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w sali krucjaty;

Wspólnoty Apostolskie Dzieło Pomocy Duszom Czyśćcowym – w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

5. W najbliższą środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

7. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Także na ten cel w przyszłą niedzielę, 13 marca, Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo będzie zbierało przed kościołem ofiary pieniężne. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie ofiary i dary złożone na pomoc najbiedniejszym.

8. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi benedyktyn, o. Sławomir Badyna.

9. Kolejne spotkanie z cyklu Refleksje nad wiarą, połączone z wykładem i dyskusją, odbędzie się dopiero w środę, 23 marca.

10. Ks. Jacek Krzemień, kapelan Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia, bardzo serdecznie dziękuje za ofiary założone w ubiegłą niedzielę. Członkowie Wspólnoty zebrali ponad 16 tys. zł. Bóg zapłać!

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. wspomnienie o dominikaninie, o. Joachimie Badenim, który zmarł rok temu w opinii świętości oraz o nowych podatkach, które najbardziej szkodzą rodzinom wielodzietnym. Do nabycia są także nowe numery Niedzieli, dominikańskiego Listu oraz michalickiego dwumiesięcznika Któż jak Bóg. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest najnowszy numer pisma Z życia Parafii…

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Włodzimierz Zimny, z ul. Miechowskiej;

† Anna Trytko, z ul. Nowowiejskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…