Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną — 15.05.2011

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

2. Jutro, w poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

3. W środę podczas Mszy św. i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.

4. Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” zaprasza na uroczystą Mszę św. przy relikwiach bł. Jana Pawła II w 91. rocznicę jego urodzin: do Katedry Wawelskiej w środę 18 maja o godz. 17.30.

5. Czwartkowa, cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu – wyjątkowo – rozpocznie się dopiero o godz. 12.00.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dwie grupy dzieci przyjmą po raz pierwszy Eucharystię podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Bardzo prosimy, aby osoby bezpośrednio nie zainteresowane uroczystością wybrały tego dnia inną godzinę uczestnictwa we Mszy św.

W związku z Pierwszą Komunią Świętą, dzieci z klas drugich zgromadzą się ze swoimi rodzinami i chrzestnymi na odnowieniu przyrzeczeń chrztu św. i przystąpią do pierw­szej spowiedzi św. w sobotę, 21 maja, w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 11.30. Do spowiedzi będą też w tym czasie mogli przystąpić rodzice i rodziny dzieci.

7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w sobotę 28 maja organizuje pielgrzymkę dziękczynną za beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II do sanktuariów w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach. Zapisy są przyjmowane w pokoiku Akcji Katolickiej we wtorek w godzinach od 17.00 do 18.30. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Przewodniku Katolickim i Gościu Niedzielnym – w Tygodniu Modlitw o Powołania – przeczytamy m.in. o motywacjach, którymi kierują się kandydaci do kapłaństwa, w Gościu Niedzielnym znajdziemy także wywiad z Sarą Bartoli – dziewczynką, która zmieniła przebieg zamachu na papieża Jana Pawła II. Do nabycia jest także Niedziela i Źródło oraz nowe numery: dominikańskiego Listu i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Halina Nęckowska, z ul. Staszczyka;

† Roman Marian Kołdras, z ul. Goetla;

† Maria Magdalena Bromowicz, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Wiesława Kazimiera Anderson, z ul. Skarbińskiego;

† Barbara Śliwińska, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Wojciech Olaś, z ul. Galla;

† Magdalena Emilia Heczko, z ul. Cichy Kącik.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…