Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną — 22.05.2011

1. Dziś podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30 dwie grupy dzieci przystąpią [przystąpiły] do Pierwszej Komunii św. Dzieci wezmą udział w nabożeństwie majowym: pierwsza grupa o godz. 16.00, druga o godz. 18.00, a od poniedziałku do piątku – w ramach Białego Tygodnia – będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 16.30, połączonej z nabożeństwem majowym.

2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

3. Ojcowie Kapucyni zapraszają dziś na Rynek Główny na imprezę S.O.S. dla Afryki. W programie koncerty zespołów muzycznych, gra terenowa dla rodziców z dziećmi, przebieralnia afrykańska i różne niespodzianki. Początek o godz. 14.00 w Rynku Głównym pod Ratuszem.

4. We wtorek, 24 maja, przypada 25. rocznica święceń kapłańskich ks. Antoniego Miciaka, duszpasterza akademickiego. Do wspólnej modlitwy z Księdzem Jubilatem zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30.

5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w sobotę 28 maja organizuje pielgrzymkę dziękczynną za beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II do sanktuariów w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach. Można się jeszcze zapisać we wtorek w godzinach od 17.00 do 18.30 w pokoiku Akcji Katolickiej. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.

6. Fundacja im. ks. Siemaszki zaprasza na Festyn Uśmiechu, który odbędzie się w przyszłą niedziele na terenie Centrum Edukacyjnego „Radosna Nowina 2000” w Piekarach w godzinach 11.00 – 17.00. Więcej szczegółów znajdziemy na plakacie przed wejściem do kościoła.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły o tym, czym jest bierzmowanie oraz w jaki sposób młoda Włoszka, od dwóch lat pogrążona w śpiączce, sprawia, ze niewierzący odzyskują wiarę; w Gościu Niedzielnym znajdziemy także dodatek z Litanią do błogosławionego Jana Pawła II. Do nabycia jest także Niedziela, Przewodnik Katolicki i Źródło oraz dominikański List i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Alicja Januszewska, z ul. Krzywy Zaułek;

† Maria Krystyna Biedrońska, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Leszek Andrzej Szymula, z ul. Piastowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…