Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną — 29.05.2011

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych a od środy w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; nabożeństwa odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

2. Dziewczęta i chłopców z klas drugich i starszych zapraszamy do służby liturgicznej w naszym kościele: dziewczęta – na spotkania Krucjaty Maryjnej w poniedziałki o godz. 17.30, a chłopców – na spotkania kandydatów na ministrantów w czwartki o godz. 17.00.

3. W najbliższy wtorek obchodzić będziemy w liturgii święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. W miesiącach wakacyjnych – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.

5. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej z Lourdes. Rozpocznie się ona po nabożeństwie czerwcowym uroczystą procesją o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

6. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

· w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30 do godz. 18.30, a godz. 18.30 Msza św. w intencji o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz za ministrantów i ich rodziny;
· w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, a o godz. 16.30 odprawimy dodatkową Mszę św. dla dzieci; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00.
· w sobotę Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a następnie Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

8. W ramach Krakowskiego Tygodnia Śpiewaczego nasz Chór Mariański będzie śpiewał w kościele księży misjonarzy pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła przy ul Stradom 4 w najbliższy piątek, 3 czerwca. Chór uświetni śpiewem liturgię Mszy św. o godz. 19.00, a po Mszy św. wystąpi z koncertem.

9. W przyszłą niedzielę Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół przeprowadzi przed naszym kościołem kwestę z przeznaczeniem na organizacje letniego wypoczynku i rehabilitacje osób niepełnosprawnych ruchowo. U kwestujących będzie można otrzymać także informacje dotyczące osób niepełnosprawnych i wolontariatu oraz nabyć wyroby z ceramiki, wykonane przez osoby niepełnosprawne.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W tym tygodniu w Niedzieli, Gościu Niedzielnym i Przewodniku Katolickim znajdziemy artykuły i dodatki poświęcone postaci Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego w 30. rocznicę jego śmierci. Do nabycia jest także m.in. nowy numer miesięcznika Różaniec. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego pisma Z życia Parafii…

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zygfryd Władysław Kumor, z ul. Skarbińskiego;

† Henryk Owca, z ul. Smoluchowskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…