Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego — 12.06.2011

1. Podajemy do wiadomości, że na mocy decyzji władz Zgromadzenia Księży Misjonarzy, potwierdzonej przez ks. Kardynała-Metropolitę, nastąpi zmiana na stanowisku proboszcza naszej parafii i superiora tutejszego domu Zgromadzenia: ks. dra Pawła Holca zastąpi ks. Jacek Kuziel. Nowy ks. proboszcz Jacek Kuziel odprawi uroczystą Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 9.30 i w obecności ks. Dziekana i ustępującego ks. Proboszcza obejmie kanonicznie nasza parafię. Natomiast uroczyste podziękowanie ustępującemu proboszczowi, ks. Pawłowi Holcowi, odbędzie się w środę 22 czerwca, w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

3. Jutro przypada w liturgii święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. Ze względu na przypadające święto nie będzie czynna kancelaria parafialna.

4. Jutro, w poniedziałek przypada dzień imienin ks. Antoniego Bobaka i ks. Antoniego Miciaka. Drogim Solenizantom życzymy potrzebnych łask Bożych na każdy dzień kapłańskiej posługi i opieki świętego Patrona.

5. Duszpasterze akademiccy zapraszają na Mszę św. w intencji studentów przystępujących do sesji egzaminacyjnej, która zostanie odprawiona w środę, 15 czerwca, o godz. 20.00.

6. Stowarzyszenie Miłosierdzia informuje, ze żywność z Banku Żywności będzie wydawana w Klubie Parafialnym w najbliższy czwartek od godz. 15.00.

7. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Przynajmniej w tym czasie każdy wierzący powinien przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą.

8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej do Częstochowy w sobotę 18 czerwca. Zapisy są przyjmowane we wtorek w pokoiku Akcji Katolickiej w godzinach 17.00 – 18.30.

9. Jeszcze dziś można wspomóc budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie: ofiary na ten cel można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym i Niedzieli znajdziemy artykuły poświęcone pielgrzymce Benedykta XVI do Chorwacji; w Niedzieli także teksty o transplantologii narządów i rozrzutności naszych władz na rzecz prezydencji Polski w UE, a w Gościu Niedzielnym – o tajemnicach franciszkańskiego Niepokalanowa. Do nabycia jest Źródło, List i Różaniec, a także nowy, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Maria Ludwika Opolska, ongiś zamieszkała przy ul. Lea;

† Bogusław Jerzy Susz, z ul Altanowej.

Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…