Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy — 19.06.2011

1. Dziś nowy ks. proboszcz Jacek Kuziel odprawi uroczystą Mszę św. o godz. 9.30 i w obecności ks. Dziekana i ustępującego ks. Proboszcza obejmie kanonicznie naszą parafię. Natomiast uroczyste podziękowanie ustępującemu proboszczowi ks. Pawłowi Holcowi, połączone z życzeniami imieninowymi, odbędzie się w środę 22 czerwca, w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

3. Zbliżają się wakacje i kończy się kolejny rok pracy formacyjnej i katechetycznej. Zakończenie roku formacji dla służby liturgicznej – ministrantów i krucjatek – odbędzie się w poniedziałek w czasie Mszy św. o godz. 18.30; do wspólnej modlitwy z ministrantami i krucjatkami zapraszamy również ich rodziców i rodziny.

4. Na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawimy w naszym kościele Msze Święte dziękczynne dla uczniów:

· Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51, czyli Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 – we wtorek o godz. 11.00;
· Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1, czyli Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 – we wtorek o godz. 16.30;
· VII Liceum Ogólnokształcącego – w środę o godz. 12.00.

Pół godziny przed rozpoczęciem Mszy Świętych będzie okazja do spowiedzi Do wspólnej modlitwy dziękczynnej za łaski całego roku nauki i o dobre przeżycie wakacji zapraszamy również nauczycieli i rodziców.

5. W czwartek, 23 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Ks. Kardynał Metropolita serdecznie zaprasza do udziału w centralnej procesji, która rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. na Wzgórzu Wawelskim, po czym przejdzie drogą królewską na Krakowski Rynek.

 

6. W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę; nie będzie jedynie dodatkowej Mszy św. dla przedszkolaków w kaplicy akademickiej. Po Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która przej­dzie ulicą Lea i Aleją Kijowską do kościoła pw. Bł. Anieli Salawy. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary oraz oddaniem hołdu i czci Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Za udział w procesji Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny. Bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, aby zewnętrzny wystrój stał się również znakiem naszej wiary. Prosimy też, aby nie parkować samochodów na trasie przejścia procesji.

7. Próba sypania kwiatów dla dzieci przedszkolnych – przed uroczystością Bożego Ciała – odbędzie się we wtorek, 21 czerwca, o godz. 17.30 przed kościołem.

8. W piątek, 24 czerwca, przypada w liturgii uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowanie dnia pokuty. Najbliższy piątek to zarazem dzień imienin naszego Pana Organisty i Dyrygenta Chóru Mariańskiego, dra Jana Rybarskiego, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych, zdrowia, opieki św. Patrona i dalszych sukcesów w pracy artystycznej.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę, 10 lipca. Zapisy są przyjmowane we wtorki w pokoju Akcji Katolickiej w godzinach 17.00 – 18.30.

10. Wystąpienie chórzysty.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy rozmowę o Trójcy Świętej, w której życie aż kipi, porady, jak zorganizować niezbyt drogo rodzinne wakacje, artykuł o tym, jak telewizja manipuluje widzami oraz ocenę rządów Tuska przez dwóch specjalistów: publicystę i ekonomistę. Do nabycia jest jeszcze m.in. Niedziela, Źródło, List i nowy, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisław Kokoszka, z ul. Królewskiej;

† Bronisława Rydzy, z ul. Smoluchowskiego.

Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…