Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą — 31.07.2011

1. W poniedziałek 1 sierpnia przypada 67 rocznica wybuchu Powstania warszawskiego. Zapraszamy serdecznie na uroczystą Eucharystię o godz.18.30 w intencji poległych powstańców, a także wszystkich zmarłych, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny.

2. Miesiąc sierpień to miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu aby ofiarować ją w intencji wszystkich uzależnionych.

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca dlatego:

· w środę odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej: nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej; zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów;

· w czwartek zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do godz. 18.30 i do modlitwy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego;

· w piątek o godz. 16.30 odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30, a na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30; w piątek okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 8.00 i 16.00 – 19.00;

· w sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego; na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie zapraszamy o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

4. W sobotę, 6 sierpnia, po Mszy św. o godz. 7.00 na Wawelu wyruszy na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Krakowska. W pielgrzymce weźmie udział Grupa 8 z naszej parafii i z duszpasterstwa akademickiego wraz z duszpasterzami. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Zachęcamy do duchowej łączności z pątnikami, by w modlitwie za nich i razem z nimi błagać przez wstawiennictwo Maryi o łaski potrzebne naszym rodzinom, Kościołowi i całej Ojczyźnie.

5. Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii zaprasza każdego, kto pragnie uczestniczyć w pielgrzymce duchowej w zjednoczeniu z pielgrzymami idącymi na Jasną Górę. W przyszłym tygodniu w dniach od 08.08 do 11.08 w naszym kościele w godzinach od 17.30 do 18.30 będzie odmawiana jedna tajemnica Różańca świętego z możliwością dołączenia własnych intencji i próśb do Matki Bożej Jasnogórskiej.

6. Ponieważ w powakacyjnym numerze pisma Z Życia Parafii chcielibyśmy zamieścić wspomnienia o śp. ks. biskupie Albinie Małysiaku – raz jeszcze zwracamy się z serdeczną prośbą do wiernych, którzy znali go od dawna – o napisanie krótkiego wspomnienia o niezwykłym proboszczu, a potem biskupie, jakim był ks. Albin Małysiak CM. Wspomnienia prosimy przekazać ks. Markowskiemu lub na adres poczty elektronicznej, który był zamieszczany na ostatniej stronie naszego pisma.

7. Serdecznie zapraszamy na spotkanie dotyczące profilaktyki zdrowotnej, leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 w salce parafialnej. W trakcie spotkania będzie można skorzystać z bezpłatnego zabiegu rehabilitacyjnego. Więcej informacji można znaleźć na ulotkach przed Kościołem.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o 150. Rocznicy objawień Matki Bożej na Wiktorówkach, prześladowaniu Kościoła w Chinach i kondycji polskich biur podróży. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne pisma.

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Władysław Jan Rozwadowski, z ul. Lea;

† Cecylia Ryszowska, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Aleksandra Amalia Bazan, z ul. Lea;

† Andrzej Kliś, z ul. Chmiela.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek