Ogłoszenia duszpasterskie na 19. niedzielę zwykłą — 07.08.2011

1. W poniedziałek przypada w liturgii wspomnienie św. Dominika, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; a w piątek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

2. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby w miesiącu sierpniu, który jest miesiącem trzeźwości podjąć abstynencję od alkoholu. Ofiarujmy ją w intencji wszystkich uzależnionych.

3. W sobotę, 6 sierpnia z Wawelu wyruszyła na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Krakowska. W pielgrzymce bierze udział Grupa 8 z naszej parafii i z duszpasterstwa akademickiego wraz z duszpasterzami. Zachęcamy aby w modlitwie za nich i razem z nimi błagać przez wstawiennictwo Maryi o łaski potrzebne naszym rodzinom, Kościołowi i całej Ojczyźnie. 4. Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii zaprasza do udziału w duchowej pielgrzymce. Od jutra tj. od 8 do 11 sierpnia w naszym kościele w godzinach od 17.30 do 18.30 będzie odmawiana jedna tajemnica Różańca świętego z możliwością dołączenia własnych intencji i próśb do Matki Boskiej Częstochowskiej.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. artykuł o tym „Czy wolno karać śmiercią?”, a także bardzo ciekawa rozmowa z Zenonem Laskowikiem.

6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†       Ludwik Odziomek z ul. Rydla;

†       Zofia Jaglarz z ul. Lea;

†       Wanda Władysława Gawlik z ul Królewskiej.

†       Janusz Waligórski z ul. Chocimskiej

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…