Ogłoszenia duszpasterskie na 20 niedzielę zwykłą — 14.08.2011

1. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Benedykta XVI i Przewodniczącego Episkopatu Polski – ks. kardynał Stanisław Dziwisz polecił, aby 14 sierpnia br. została przeprowadzona zbiórka na pomoc dla głodującej Afryki. Do skarbon przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary jako wsparcie dla głodujących w Afryce. Polecamy tę sprawę ofiarności naszych wiernych.

2. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Warto przypomnieć, że cały obecny rok przeżywamy pod patronatem tego wielkiego Świętego.

3. Jutro tj. 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte  odprawimy według porządku niedzielnego, a po każdej Mszy św. tradycyjnie poświęcimy zioła i kwiaty.

4. Również jutro – w ramach Nocy Koncertów „Cracovia Sacra” – nasz Chór Mariański wystąpi z koncertem pt. Wierzę w świata przemienienie w kościele św. Floriana o godz. 19.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie.

5. Ze smutkiem podajemy do wiadomości, ze w piątek w godzinach porannych odszedł do wieczności śp. ks. Czesław Żak, który od lutego 1996 roku pracował w naszej parafii, podejmując bardzo różnorodne posługi duszpasterskie. Zmarłego Kapłana polecamy modlitwie wszystkich wiernych i zapraszamy do udziału w uroczystościach pogrzebowych. Pogrzeb śp. ks. Żaka odbędzie się w środę 17 sierpnia: o godz. 10.00 w naszym kościele zostanie odprawiona msza św. pogrzebowa, a o godz. 12.00 ciało Zmarłego zostanie odprowadzone od bramy cmentarza do grobowca Księży Misjonarzy na Cmentarzu Rakowickim.

6. W środę obchodzić będziemy święto św. Jacka – patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Jest to również dzień imienin naszego nowego proboszcza – ks. Jacka Kuziela, któremu życzymy wszelkich potrzebnych łask od Boga i opieki św. Patrona oraz polecamy modlitwie wszystkich parafian.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia są m.in. nowe numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli, dominikańskiego Listu i pisma Totus Tuus.

8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†                    Anna Maria Halczak–Gromczakiewicz, z ul. Staffa;

†                    Maria Kazimiera Wyczesany, z ul. Czarnowiejskiej;

†                    Jadwiga Kohlműnzer, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

†                    Wanda Makuch, z ul. Królewskiej.

Ks. Czesława Żaka i wszystkich naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…