Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę zwykłą – 04.09.2011

1. Dziś – jak zwykle poza okresem wakacyjnym – o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2. Przypominamy, że w dni powszednie ponownie odprawiana jest Msza św. o godz. 9.00, a kancelaria parafialna czynna jest również przed południem. Od następnej niedzieli – 11 września – w kaplicy akademickiej będzie odprawiana Msza św. dla dzieci przedszkolnych o godz. 11.00.

3. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją światła; następnie po wspólnej modlitwie różańcowej i nowennie do Matki Bożej zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej celebrans udzieli indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Na nabożeństwie w środę nowy rok formacji zainauguruje służba liturgiczna: lektorzy, ministranci i dziewczęta z Krucjaty Maryjnej wezmą udział w nabożeństwie i Mszy Świętej, do udziału zapraszamy również rodziców i rodziny dziewcząt i chłopców. Wszystkich prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, w Polsce zwane również świętem Matki Bożej Siewnej. Chłopców z klas trzecich i starszych zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie dla kandydatów do grona ministrantów: w czwartek o godz. 17.00 do sali parafialnej.

5. Wspólnota Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca zaprasza w piątek do modlitwy w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących w czasie Mszy św. o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

6. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski, w przyszłą niedzielę – 12 września – zaprasza małżeństwa i rodziny do wspólnej modlitwy w czasie XIX Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej:

Druga niedziela września – dzień XIX Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – jest wyjątkową okazją do dawania świadectwa, że rodzinę buduje się z Chrystusem w oparciu o Boże przykazania. Jest momentem modlitwy za nasze rodziny, za małżonków i za dzieci oraz za te rodziny, które przeżywają kryzysy. Będziemy się również modlić za tych, którzy ustanawiają prawa w naszej Ojczyźnie, aby były one zgodne z Bożym prawem.

Pragnąłbym, aby małżeństwa, które będą w Kalwarii, u stóp Krzyża Chrystusowego, pod matczynym spojrzeniem Maryi, dały świadectwo Bożej prawdzie o małżeństwie przez odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Chciałbym również, aby małżeństwa nieobecne w Kalwarii odnowiły przyrzeczenia w swoich parafiach. Proszę więc Księży Proboszczów, aby w tę pielgrzymkową niedzielę podczas jednej Mszy Świętej stworzyli tego rodzaju możliwość. Dziś tak bardzo w społeczeństwie potrzebny jest ten znak miłości, uczciwości i wierności małżeńskiej aż do śmierci.

Moi Drodzy! Zapraszam na pielgrzymkę wszystkie małżeństwa i rodziny, spotkajmy się 11 września w Kalwarii Zebrzydowskiej. O godzinie 9.00 przy stacji „U Piłata” rozpocznie się droga krzyżowa, a o godzinie 11.00 będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin naszej Archidiecezji.

Na trud pielgrzymowania rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej z serca błogosławię – podpisał: kard. Stanisław Dziwisz.

Odpowiadając na wezwanie naszego Pasterza – w następną niedzielę zapraszamy małżonków na uroczystą Mszę św. o godz. 9.30, która będzie połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Najbliższe dni – Dni Modlitwy o Świętość Rodzin – będą też czasem duchowego przygotowania do Pielgrzymki Rodzin w przyszłą niedzielę.

7. Ks. Mariusz od przyszłej niedzieli zaprasza dzieci z klas drugich i starsze do scholi dziecięcej: schola będzie się spotykała na próbach w niedziele o godz. 10.20 w sali parafialnej.

8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy trzeba wierzyć w objawienia prywatne i co objawieniom prywatnym zawdzięcza współczesny Kościół, znajdziemy też wzruszający reportaż o życiu chrześcijan w Turkmenistanie, a w Niedzieli – wywiad z bp. Markiem Mendykiem o katechezie i nowych wymogach związanych z reformą oświaty. Do nabycia jest także dominikański List, Źródło oraz nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, a na członków Wspólnoty Żywego Różańca czeka nowy numer pisma Różaniec. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, powakacyjny numer pisma Z Życia Parafii…

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Leokadia Zarębska, z ul. Królewskiej, przez wiele lat opiekunka naszego Klubu Parafialnego;

† Barbara Emilia Studzińska, z ul. Staffa;

† Józef Wojciech Leśniak, z ul. Skarbińskiego;

† Jerzy Tadeusz Donhöffner, z ul. Domeyki;

† Teodozja Pawlik, z ul. Krzywy Zaułek;

† Maciej Chochoł.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…