Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Wielkiego Postu — 04.03.2012

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w tygodniu podczas Mszy Świętych o godz. 7.00, 9.00, 15.00 i 18.30, a o godz. 8.30, 14.30 i 18.00 poprzedzi je wspólna modlitwa. Na wspólną modlitwę prosimy o przynoszenie ze sobą Modlitewników wincentyńskich, które mieliśmy okazję zakupić w roku 2010. Natomiast na rekolekcje akademickie zapraszamy o godz. 20.00. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej – we wtorek w godz. od 6.00 do 9.00 i od 14.00 do 20.00. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach, które dopomogą nam w chrześcijańskim przeżyciu Wielkiego Postu i przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych.

2. Dziś zapraszamy na kiermasz strojów pierwszokomunijnych: o godz. 12.30 do sali akademickiej.

3. Dziś rozpoczynają się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjalnych, którzy nie uczestniczyli w przygotowaniu w I semestrze: dla uczniów klas drugich w niedziele po Mszy św. o godz. 12.15, a dla uczniów klas pierwszych we wtorki o godz. 17.30 w sali parafialnej.

4. Zachęcamy również do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie żale odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a Drogę krzyżową w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

5. W poniedziałek, 5 marca, odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja: spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

6. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

7. Zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego, które odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

8. Stowarzyszenie Miłosierdzia informuje o kolejnej dostawie żywności dla najbiedniejszych, która będzie wydawana w Klubie Parafialnym w czwartek od godz. 14.00.

9. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 9 marca, na Mszę św. o godz. 18.30 i spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

10. W przyszłą niedzielę na Mszach św. będą śpiewali Lazaryści – zespół muzyczny alumnów Księży Misjonarzy. Również w przyszłą niedzielę rekolekcje wielkopostne rozpoczną uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum Sportowego nr 76.

11. Zapraszamy do udziału w Kursie Alfa, który podejmuje temat podstaw wiary i trwa 10 tygodni. W wiosennym semestrze planowane są dwa Kursy Alfa: dla studentów (który będzie się odbywał w Duszpasterstwie Akademickim) i dla pracujących (w Klubie Parafialnym w Domu Katolickim). Kursy rozpoczną się w poniedziałek 12 marca o godz. 19.00. Udział w Kursie jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej Duszpasterstwa i w gablocie przy wejściu do kościoła.

12. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Także na ten cel Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zbiera dziś przed kościołem ofiary pieniężne. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie ofiary i dary złożone na pomoc potrzebującym.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego niektóre dzieci są niegrzeczne i ile jest prawdy w opowieściach o masonerii. Do nabycia jest również List, Różaniec i inne pisma. Dzieci w zakrystii mogą otrzymać skarbonkę do zbierania jałmużny wielkopostnej.

14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Maria Piwowarczyk, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Zdzisław Marian Polesiak, z ul. Królewskiej;

† Antonina Smoleń, z Al. Kijowskiej;

† Leszek Stefan Koszarski, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…