Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Wielkiego Postu — 11.03.2012

1. Dziś w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 – w czasie Mszy św. o godz. 11.00, a dla Gimnazjum Sportowego nr 76 – w czasie Mszy św. o godz. 12.15 w kaplicy akademickiej.

2. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie żale odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a Drogę krzyżową w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

3. Serdecznie zapraszamy na Studencki Kurs Przedmałżeński „dla zakochanych, którzy się nie spieszą”. Pierwsze spotkanie we wtorek 20 marca o godz. 19.00 w kawiarence na poddaszu. Kurs zawiera 21 tematów małżeńskich ważnych w XXI wieku. Polecamy go szczególnie narzeczonym i parom, które chcą wejść w małżeństwo dobrze przygotowani. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego (www.namiasteczku.org).

4. Stowarzyszenie Miłosierdzia dziękuję za ofiary, złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc parafianom w potrzebie: przed kościołem do skarbon zebrano na ten cel 4.806 złotych. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. We wtorek, 13 marca, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.

6. Stowarzyszenie Miłosierdzia, z zebranych funduszy, w czwartki Wielkiego Postu będzie wydawało ubogim chleb i mleko. Potrzebujących zapraszamy do Klubu Parafialnego w czwartki – 15, 22 i 29 marca – od godz. 10.00.

7. W czwartek, 15 marca, w naszym kościele obchodzimy uroczystość św. Ludwiki de Marillac, zakonnicy, współpracownicy św. Wincentego a Paulo i współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.

8. W przyszłą niedzielę rekolekcje wielkopostne rozpoczną uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia nowych chłopców i dziewcząt do grona służby liturgicznej.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o pakistańskiej katoliczce, oczekującej na wykonanie kary śmierci za rzekome bluźnierstwo, która napisała z więzienia wzruszający list do męża i dzieci, oraz w reportażu dziennikarzy Gościa o sytuacji w Japonii rok po trzęsieniu ziemi. Do zakupienia są także inne czasopisma, m.in. czasopismo dla kobiet List do Pani. W zakrystii do nabycia są również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę: dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na pomoc chorym dzieciom i osobom starszym.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Roman Edward Witek, z ul. Lea;

† Stanisława Stefania Bulak, z Al. Kijowskiej;

† Irena Janina Szydłowska, z ul. Czarnowiejskiej;

† Ludmiła Danuta Znój, z ul. Nawojki;

† Józef Stanisław Łapa, z ul. Lea.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…