Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę Wielkiego Postu — 25.03.2012

1. Przypominamy o uczestnictwie w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, a Drogę krzyżową w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

2. Dziś odbędzie się Akademicka Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, na którą serdecznie zaprasza ks. kard. Stanisław Dziwisz. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.30 przed kolegiatą św. Anny. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie świec lub lampionów.

3. Dziś na Rynku Głównym odbywa się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą Dzień Dawcy Szpiku w Krakowie. Wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18 – 55 lat, mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS Polska.

4. Jutro, w poniedziałek 26 marca obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą już dziś w zakrystii otrzymać specjalną deklarację. Zapraszamy też wszystkie małżeństwa oczekujące dziecka do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.30. Ze względu na uroczystość kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. wieczornej będziemy się modlić w intencji misji, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pomoc misjonarzom.

6. Ponieważ pierwszy piątek kwietnia wypada podczas Triduum Paschalnego – kapłani odwiedzą chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną już w najbliższy piątek od godz. 9.00.

7. W sobotę, 31 marca, o godz. 11.00 ks. biskup Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z klas III gimnazjalnych. Kandydatów do bierzmowania, a także ich rodziny polecamy szczególnej modlitwie wiernych. Plan przygotowania przedstawia się następująco:

– próba uroczystości dla kandydatów i świadków – w czwartek o godz. 17.00;

– spowiedź młodzieży przed bierzmowaniem oraz rodzin – w czwartek od godz. 17.45;

– zbiórka w kościele młodzieży, rodziców i świadków – w sobotę już o godz. 10.15.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczysta procesja z palmami odbędzie się ma początku Mszy św. o godz. 11.00.

9. Również w Niedzielę Palmową wolontariat działający przy domu Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej będzie rozprowadzał przed naszym Kościołem ozdoby świąteczne przygotowane wraz z bezdomnymi. Będzie je można nabyć za dowolną ofiarę. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc bezdomnym.

10. Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo serdecznie dziękują Kierownictwu sklepu Delikatesy ZŁOTY RÓG za okazaną wielką życzliwość w czasie zbiórki żywności w ramach II Ogólnopolskiej Akcji CARITAS, Klientom – za okazane serce, a Młodzieży akademickiej – za wyświadczoną pomoc. Uzyskane artykuły spożywcze Stowarzyszenie przekaże potrzebującym przed Świętami Wielkanocnymi.

11. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości dla wsparcia ubogich z terenu naszej parafii.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o sytuacji społecznej w Meksyku i na Kubie przed wizytą Benedykta XVI oraz o tym, jak pomóc dziecku w przygotowaniu do pierwszej spowiedzi świętej. Do zakupienia jest także Niedziela, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i inne pisma. Do nabycia są również wielkanocne baranki Caritasu; dochód z ich zakupu jest przeznaczony na finansowanie działalności dobroczynnej na terenie naszej archidiecezji – dlatego zachęcamy serdecznie do ich nabycia.

13. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Kazimiera Zychal, z al. Kijowskiej;

† Eugenia Legutko, z ul. Lea.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek