Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej — 01.04.2012

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy dziś o godz. 17.30.

2. Jutro, w Wielki Poniedziałek, przypada 7. rocznica śmierci bł. Jana Pawła II; o kanonizacje naszego Wielkiego Rodaka modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 18.30. Również jutro rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego.

3. Wielka Środa jest pierwszą środą miesiąca. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes: na procesję ze świecami, nabożeństwo różańcowe i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach Paschalnego Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, które jest «szczytem całego roku liturgicznego». Program Triduum przedstawia się następująco:

W Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia (tzw. Ciemnicy) i adoracja do godz. 22.00.

W Wielki Piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej z Komunią Świętą o godz. 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu, nabożeństwo Gorzkich Żali i adoracja do godz. 24.00.

W Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 6.00, modlitwy poranne o godz. 8.00, święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do godz. 17.00 przed kościołem.

W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny, to znaczy tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną, która wyruszy ok. godz. 21.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej należy przynieść świece.

Okazja do spowiedzi przed Triduum i Świętami Wielkanocnymi: od poniedziałku do środy w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00.

Plan Triduum Paschalnego znajdziemy również w nowym numerze pisma Z Życia Parafii…

Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do środy włącznie.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla dzieci przedszkolnych i dla młodzieży oraz nieszporów. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. godz. 11.00.

6. Zgodnie z zapowiedzią – wolontariat działający przy domu Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej rozprowadza dziś przed naszym kościołem ozdoby świąteczne przygotowane wraz z bezdomnymi; zebrane fundusze posłużą pomocy bezdomnym.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym profesor medycyny opowiada o przyczynach śmierci Jezusa, przeczytamy też o relikwiach męki Pańskiej, których nie da się podrobić nawet przy użyciu najnowszych technologii oraz o budowniczym komunizmu i ojcu znanej ateistki, który nawrócił się przed śmiercią. Do nabycia jest także Niedziela, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, dominikański List i pismo Różaniec. W zakrystii do zakupienia są również wielkanocne baranki Caritasu. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii

8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Janina Maria Kardas, z ul. Warmijskiej;

† Irena Danuta Lewandowska, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Józef Jan Gut, z ul. Staffa;

† Marian Strojny, z ul. Rydla.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…