Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego — 08.04.2012

1. Drogim Mieszkańcom naszej Parafii oraz wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: wielu łask Bożych, ra­dości i pokoju. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza błogosławień­stwem i udziela wszelkich potrzebnych darów!

2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie Triduum Paschalnego. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego i pana dyrygenta Jana Rybarskiego. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za dary, złożone w okresie Wiel­kiego Postu do kosza przy ołtarzu św. Antoniego, i ofiary pieniężne na rzecz ubogich; Stowarzyszenie Miłosierdzia z otrzymanych darów i złożonych ofiar przygotowało m.in. prawie 250 paczek świątecznych dla Parafian samotnych, chorych i biednych.

4. Od dziś do Soboty Wielkanocnej zapraszamy do udziału w nowennie do Bożego Miłosierdzia: codziennie o godz. 18.15.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla dzieci przedszkolnych i dla młodzieży oraz nieszporów. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. godz. 11.00.

6. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

7. Począwszy od wtorku aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.

8. We wtorek, 10 kwietnia, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.

9. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 13 kwietnia, na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30 i spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

10. W najbliższy piątek, z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. Bardzo prosimy, aby dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna, przyniosły swoje ofiary w przyszłą niedzielę, 15 kwietnia, na Mszę św. o godz. 11.00 (zebrane pieniądze będą przeznaczone na działalność dobroczynną Caritas).

12. W przyszłą niedzielę naszych Parafian samotnych i ubogich zapraszamy na podwieczorek wielkanocny – do Klubu Parafialnego o godz. 16.00.

13. Przy głównym wyjściu z kościoła wyłożona jest gazeta poświęcona pracy Caritas Archidiecezji Krakowskiej, która chce przybliżyć wiernym swoją działalność na rzecz potrzebujących w dobie coraz większej krytyki Kościoła, a jednocześnie odczłowieczania współczesnej medycyny i zagrożenia bytu wielu kościelnych placówek leczniczych i opiekuńczych.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym i Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, na czym opiera się pewność naszej wiary w zmartwychwstanie Chrystusa oraz czego wciąż nie wiemy o okolicznościach katastrofy smoleńskiej, znajdziemy także m.in. relację z pielgrzymki papieża Benedykta XVI na Kubę.

15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Elżbieta Janina Boroń, z ul. Obopólnej;

† Józef Jakub Bara, z ul. Chodowieckiego;

† Stanisław Radziejewski, z Al. Kijowskiej;

† Ryszard Klaja, z ul. Gramatyka.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…