Ogłoszenia duszpasterskie na 15. niedzielę zwykłą — 15.07.2012

1. Nieszporów niedzielnych dziś nie będzie.

2. Jutro, w poniedziałek przypada 1. rocznica śmierci ks. bpa Albina Małysiaka, wieloletniego proboszcza naszej parafii, a później biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Za śp. ks. bpa Albina Małysiaka modlić się będziemy w czasie Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

3. Dnia 6 sierpnia pod hasłem „Kościół naszym domem” wyruszy z Wawelu XXXII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę i uzyskać niezbędne informacje.

4. Wolontariusze Hospicjum św. Łazarza serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tę placówkę darami serca przyczyniając się do umocnienia wspólnego dzieła pomocy umierającym. Dzięki życzliwości i hojności ofiarodawców udało się pozyskać prawie 6700 zł.

5. Mieszany Chór Mariański serdecznie zaprasza na koncert chóru Ely Consort (czyt. Elaj Konsort) z Wielkiej Brytanii. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.30 w ramach Krakowskiego Tygodnia Śpiewaczego.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o starych grzechach w nowej szacie. Są do nabycia również Niedziela, List do Pani, Różaniec oraz dominikański List.

7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†      Franciszek Michał Nadachowski, z ul. Goetla;

†      Jan Marian Sura, z ul. Staffa;

†      Aleksander Kazimierz Dynia, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…