Ogłoszenia duszpasterskie na 16 niedzielę zwykłą — 22.07.2012

1. We środę, 25 lipca, przypada w liturgii święto św. Jakuba, apostoła, a zarazem wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Wszystkich zmotoryzowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.30; po Mszy św. poświęcimy samochody zaparkowane przy kościele. Środa to także dzień imienin ks. Krzysztofa Dury, któremu składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa na każdy dzień kapłańskiej posługi.

2. Już dziś Wspólnota Żywego Różańca zaprasza gorąco do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w jedności z pielgrzymami udającymi się w sierpniu na Jasną Górę. W dniach od 6 sierpnia (poniedziałek) do 10 sierpnia (piątek) w naszym kościele w godzinach 17.30 – 18.30 będzie odmawiana modlitwa różańcowa z możliwością dołączenia własnych intencji i próśb do Królowej Jasnogórskiej.

3. Informujemy parafian, że dnia 26 lipca w godz. od 9.00 do 16.00 w Ośrodku Zdrowia FAMED w Krakowie przy ulicy Młodej Polski będzie można wykonać bezpłatne badania w kierunku osteoporozy. Badania będą wykonywane w mobilnej pracowni diagnostycznej.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy między innymi artykuły o „Drużynie pierścienia czystości” oraz o tym jak w naszym kraju lekceważona jest katolicka opinia publiczna. W Niedzieli przeczytamy natomiast rozmowę z dr Grzegorzem Kwaśniewskim o utracie zdolności do samodzielnej obrony naszego państwa, a także o dziewięciolatce, która „Zmieniła świat”.

5. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego urlopu, a wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.