Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą — 05.08.2012

1. Jutro, w poniedziałek 6 sierpnia, obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego.

2. Jutro po Mszy św. o godz. 7.00 na Wawelu wyruszy na Jasną Górę XXXII Piesza Pielgrzymka Krakowska. W pielgrzymce weźmie udział Grupa 8 z naszej parafii i z duszpasterstwa akademickiego wraz z duszpasterzami. Zachęcamy do duchowej łączności z pątnikami, by w modlitwie za nich i razem z nimi błagać przez wstawiennictwo Maryi o łaski potrzebne naszym rodzinom, Kościołowi i całej Ojczyźnie.

3. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy w duchowej łączności z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę: od jutra do 10 sierpnia w naszym kościele w godzinach 17.30 – 18.30 będzie odmawiana modlitwa różańcowa z możliwością dołączenia własnych intencji i próśb do Królowej Jasnogórskiej.

4. Nasz Chór Mariański wznawia już swoją działalność: na próby we wtorek i piątek o godz. 19.15 zapraszamy wszystkich Chórzystów, a do współpracy zachęcamy także uzdolnioną muzycznie młodzież.

5. W czwartek, 9 sierpnia, przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy, patronki Europy, a w piątek, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

6. Przypominamy, że w sierpniu w poniedziałki nie będzie katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych, a poradnia rodzinna i przedmałżeńska będzie nieczynna.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. pustych konfesjonałach w Brukseli oraz o tym, jak niemieccy katolicy powtrzymali Hitlera przed zniszczeniem Kościoła. Do nabycia są również Niedziela, List do Pani, Źródło oraz sierpniowy numer Oli i Jasia dla najmłodszych.

8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

† Józef Duszyński, z ul. Skarbińskiego;

† Marian Janus, z ul. Altanowej;

† Stefan Skiba, z ul. Nawojki;

† Czesława Józefa Śnitek, z ul. Krzywy Zaułek;

† Genowefa Zdybał, z ul. Spokojnej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…