Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata — 25.11.2012

1. We wtorek, 27 listopada, obchodzić będziemy w naszym kościele święto Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. będzie można przyjąć Cudowny Medalik.

2. W środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.

3. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej.

4. W piątek, 30 listopada, przypada w liturgii święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to również dzień imienin ks. Andrzeja Telusa, któremu składamy serdeczne życzenia imieninowe: wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki świętego Patrona – św. Andrzeja Apostoła – na każdy dzień kapłańskiej posługi.

5. Ponieważ święto św. Andrzeja Apostoła, tradycyjnie obchodzone w sposób radosny, w tym roku przypada w piątek, Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił na ten dzień dyspensy od zachowania dnia pokuty, czyli od obowiązku powstrzymania się od udziału w zabawach i od spożywania pokarmów mięsnych.

6. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.

7. W pierwszą sobotę zapraszamy szczególnie na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające z modlitwą za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.

8. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 serdecznie zaprasza rodziców z dziećmi, które rozpoczną naukę w przyszłym roku szkolnym, na DZIEŃ OTWARTY: w sobotę, 1 grudnia, w godz. 9.00—12.00.

9. Dyrekcja VII Liceum Ogólnokształcącego zaprasza Absolwentów, byłych i obecnych Pracowników oraz Uczniów na obchody jubileuszu 110-lecia istnienia szkoły – w sobotę, 1 grudnia: na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele Ojców Karmelitów „na Piasku”, po liturgii na program jubileuszowy do sali Filharmonii Krakowskiej, a o godz. 17.00 na spotkanie w budynku szkoły przy ul. Skarbińskiego.

10. W przyszłą niedzielę, 2 grudnia, rozpoczyna się Adwent, szczególny czas przygotowania na spotkanie z Chrystusem i na głębokie przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Natomiast już dziś można nabyć w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jednocześnie przypominamy, że nasza parafia nie upoważniała nikogo, by w jej imieniu rozprowadzał opłatki po domach.

11. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. fragment najnowszej książki Benedykta XVI «Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo.» a także analizę czytanego dziś Listu Episkopatu Polski «O królowaniu Jezusa Chrystusa», a w Małym Gościu Niedzielnym dzieci znajdą lampion adwentowy do samodzielnego złożenia. Jest już do nabycia także nasz parafialny kalendarz ścienny na 2012 rok.

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Anna Piwowarczyk, z ul. Ogrodniczek;

† Ryszard Stanisław Kremer, z Al. Kijowskiej;

† Zuzanna Witek, z ul. Smoluchowskiego;

† Stefania Maślanka, z ul. Czarnowiejskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…