Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Adwentu — 23.12.2012

1. Dziś – jak co roku – w czasie Mszy św. o godz. 11.00 harcerze ze Szczepu «Północna Gwiazda» wniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze będą dzielić się światłem przed naszym kościołem dziś do godz. 20.00 i jutro w godz. 10.00—14.00.

2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.

3. Jutro, w Wigilię Narodzenia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane tylko w godzinach przedpołudniowych, a kancelaria parafialna będzie nieczynna. Okazja do spowiedzi świętej tylko do godz. 11.00.

4. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy z poniedziałku na wtorek. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody,wyciągnięcia przyjaznej dłoni i świadectwa miłości względem najbliższych, ale także znajomych i sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

5. Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki – czyli uroczystej Mszy św. o północy – zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS, a zbierane w uroczystość Narodzenia Pańskiego – na wsparcie działalności charytatywnej Stolicy Apostolskiej.

6. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzeniaporządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla przedszkolaków i dla młodzieży oraz nieszporów.

7. W święto św. Szczepana, 26 grudnia, w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2012 r. jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii swojego uczestnictwa we Mszy św.

8. Przed kościołem można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 6 zł. Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: zebrane pieniądze będą przeznaczone m.in. na zorganizowanie zimowiska i wakacji dla dzieci z rodzin ubogich, a także na dożywianie dzieci w szkołach (także na terenie naszej parafii).

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego (w cenie 7 zł) przeczytamy m.in. o tym, jak wyglądałby świat, gdyby nie było Bożego Narodzenia, znajdziemy też najlepsze zdjęcia roku 2012 zrobione przez fotoreporterów Gościa Niedzielnego. Do nabycia jest również podwójny numer Niedzieli, List do Pani, dominikański List, świąteczny numer pisma ChiT (z kolędami śpiewanymi przez Ojca Świętego Jana Pawła II), nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, a także parafialny kalendarz ścienny na 2013 rok. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, świąteczny numer naszego pisma Z Życia Parafii

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Andrzej Kurowski, z ul. Spokojnej;

† Zbigniew Paweł Bronisz, z ul. Staffa;

† Bogumił Edward Blicharz, z ul. Czarnowiejskiej;

† Janina Łabędzka, z Al. Kijowskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…