Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Wielkiego Postu — 03.03.2013

1. Dziś na wszystkich Mszach Świętych rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne: rekolekcje dla dorosłych i dla studentów oraz dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51. Plan rekolekcji był podany w naszym piśmie Z Życia Parafii…, jest też wywieszony w gablocie przed kościołem.

2. Dziś Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zbiera przed kościołem ofiary pieniężne, które będą przeznaczone na zakup żywności dla parafian w potrzebie. Stowarzyszenie przekazuje także prośbę o wspieranie Stowarzyszenia poprzez przekazanie 1% podatku, który zostanie przeznaczony na pomoc rodzinom w potrzebie i wspieranie najuboższych parafian oraz na prowadzenie świetlicy w Domu Katolickim i letni wypoczynek dzieci. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie ofiary i dary złożone na pomoc potrzebującym.

3. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Dziś zapraszamy na Gorzkie żale o godz. 17.30, a w piątek na Drogę krzyżową: o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.

4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Ponownie zachęcamy do udziału w Studenckich Katechezach Przedmałżeńskich  «Miłość z Wyboru» – dla zakochanych, którzy chcą budować trwały i radosny związek.  Jest to kurs rozszerzony, trwający 10 tygodni. Pierwsze spotkanie już w najbliższy wtorek, 5 marca, o godzinie 19.00 w kawiarence na poddaszu. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej: www.milosczwyboru.wordpress.com

6. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

7. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

8. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończy Msza św. o godz. 18.30w intencji ministrantów i ich rodzin, połączona z udzieleniem ministrantom wyższych posług liturgicznych;

9. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących w piątek o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

10. W poniedziałek 19 marca w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert «Życie zawsze zwycięża» organizowany przez Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, w którym weźmie udział nasz Chór Mariański, schola i soliści. Zaproszenie można otrzymać w siedzibie redakcji tygodnika Źródło. Więcej szczegółów znajdziemy w gablocie od strony ul. Galla.  

11. W dniach 20—21 kwietnia nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Warszawy i Niepokalanowa. Szczegółowy program pielgrzymki znajdziemy w gablocie przed kościołem. Zapisy i wpłaty: w każdy wtorek w godz. 17.00—18.00 w pokoiku koło zakrystii.  

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy film o dzieciństwie i młodości Josepha Ratzingera, przeczytamy też o tym, jak w przeszłości wybierano papieży oraz o półprocentowym odpisie podatkowym na Kościół. Do nabycia jest również Niedziela i inne pisma oraz książka autorstwa ks. Wojciecha Kałamarza, zawierającą opis wydarzeń i pieśni oraz nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes. Do nabycia są również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę: dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy biednym, świadczonej przez Caritas.   

13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Stanisław Mleczko, z ul. Smoluchowskiego;

†        Zofia Maria Gołębiowska-Górka, z ul. Żelechowskiego;

†        Czesław Feliks Bonenberg, z ul. Lea;

†        Mieczysław Jan Janicki, z ul. Smoluchowskiego.

               Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…