Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Wielkiego Postu — 10.03.2013

1. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Dziś zapraszamy na Gorzkie żale o godz. 17.30: dziś razem z Chórem Mariańskim odśpiewamy Gorzkie Żale w opracowaniu ks. Wendelina Świerczka.

2. Jutro, w poniedziałek – w 11. dniu miesiąca – o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych, połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia; osoby, które chciałyby przyjąć sakrament chorych, prosimy zgłosić w zakrystii przed Mszą św.

3. We wtorek, 12 marca, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.

4. W piątek, 15 marca, w naszym kościele obchodzimy uroczystość św. Ludwiki de Marillac, zakonnicy, współpracownicy św. Wincentego a Paulo i współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.

5. W piątek zachęcamy do udziału w Drodze krzyżowej: o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00 dla starszych. W najbliższy piątek zapraszamy do udziału w Drodze krzyżowej, która odbędzie się na Miasteczku Studenckim. Początek o godz. 21.00 na placu w okolicach Klubu Studio. Prosimy zabrać ze sobą świece lub lampiony.

6. W sobotę 16 marca odbędzie się DZIEŃ OTWARTY w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 51 przy al. Kijowskiej 8, w godz. 10.00 – 13.00. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają rodziców i dzieci pragnące rozpocząć naukę w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 i Gimnazjum Sportowego nr 76.

7. W przyszłą niedzielę rekolekcje wielkopostne rozpoczną uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15.  

8. Za tydzień, w poniedziałek 19 marca w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert «Życie zawsze zwycięża» organizowany przez Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, w którym weźmie udział nasz Chór Mariański, schola i soliści. Zaproszenie można otrzymać w siedzibie redakcji tygodnika Źródło. Więcej szczegółów znajdziemy w gablocie od strony ul. Galla.

9.  Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo serdecznie dziękują za ofiary, złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc parafianom w potrzebie: przed kościołem do skarbon zebrano na ten cel ponad 5.200 złotych. Serdeczne podziękowanie kierujemy także do Kierownictw sklepów Delikatesy ZŁOTY RÓG przy ul. Lea i Delikatesy JUBILAT  przy ul. Rydla za okazaną wielką życzliwość w czasie zbiórki żywności w ramach III Ogólnopolskiej Akcji CARITAS, Klientom – za okazane serce, a Młodzieży akademickiej – za wyświadczoną pomoc. Uzyskane artykuły spożywcze Stowarzyszenie przekaże potrzebującym przed Świętami Wielkanocnymi. 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. listę kardynałów uprawnionych do wyboru nowego papieża oraz sylwetki dwudziestu, wśród których jest być może przyszły Ojciec Święty. Do nabycia jest również Niedziela, Różaniec i inne pisma oraz książka ks. Wojciecha Kałamarza, poświęcona objawieniom w Lourdes. Do nabycia są również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę: dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy biednym, świadczonej przez Caritas.   

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

†        Jadwiga Elżbieta Jurzak, z ul. Skarbińskiego.

               Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…