Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę Wielkiego Postu — 17.03.2013

 1. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Dziś zapraszamy na Gorzkie żale o godz. 17.30, a w piątek na Drogę krzyżową: o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 2. W Roku Wiary zapraszamy na katechezy neokatechumenalne, które odbywają się w niedziele i czwartki o godz. 19.00 w kaplicy akademickiej.
 3. We wtorek, 19 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Jest to zarazem dzień inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka: niech mu w tym dniu towarzyszy nasza gorąca modlitwa o dary Ducha Świętego i opiekę św. Józefa, Patrona Kościoła Powszechnego. Wtorek jest również dniem imienin ks. Bogdana Markowskiego.
 4. Zgodnie z zapowiedzią – we wtorek w Filharmonii Krakowskiej o godz. 18.00 rozpocznie się koncert «Życie zawsze zwycięża», organizowany przez Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, w którym weźmie udział nasz Chór Mariański pod dyrekcją p. Jana Rybarskiego oraz schola i soliści.
 5. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 6. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Gimnazjum Integracyjnego nr 15 (w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1) przy al. Kijowskiej 3 zapraszają uczniów klas VI wraz z rodzicami na DZIEŃ OTWARTY GIMNAZJUM w czwartek, 21 marca, w godz. 17.00 – 19.00.
 7. W sobotę, 23 marca, ks. biskup Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z klas III gimnazjalnych. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00. Okazja do spowiedzi dla kandydatów, świadków i rodzin bierzmowanych: w piątek od godz. 17.30. Kandydatów do bierzmowania, a także ich rodziny polecamy szczególnej modlitwie wiernych.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczysta procesja z palmami odbędzie się ma początku Mszy św. o godz. 11.00.
 9. Również w następną niedzielę odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 10. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości dla wsparcia ubogich z terenu naszej parafii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak demoralizują polskie seriale familijne, o propozycjach zmian podatkowych czyli gwałcie zbiorowym na podatnikach oraz o uciekinierce z Chin, która nie miała prawa się urodzić. Do zakupienia jest także Niedziela, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i inne pisma. Do nabycia są również wielkanocne baranki Caritasu; dochód z ich zakupu jest przeznaczony na finansowanie działalności dobroczynnej na terenie naszej archidiecezji – dlatego zachęcamy serdecznie do ich nabycia.
 12. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Adelajda Maria Doniec, z ul. Chodowieckiego;

† Helena Eugenia Grygiel, z ul. Lea;

† Ewa Lucyna Łapa, z ul. Lea;

† Anna Władysława Sulikowska, z al. Kijowskiej;

† Ewa Janina Kozub, z ul. Nowowiejskiej;

† Ewa Anna Wasylkowska-Urbanik, z ul. Lea.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek