Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną – 28.04.2013

  1. Z serca dziękujemy za ofiary przeznaczone na dostosowanie Domu Katolickiego do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych: zebraliśmy na ten cel 12.548 złotych. Natomiast na planowany remont dachu kościoła zebraliśmy już 1.600 złotych; Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! i wpisujemy ich do naszej parafialnej «Złotej Księgi». Pragniemy też poinformować naszych Parafian, że została powołana ośmioosobowa rada ekonomiczna, która spotkała się już dwukrotnie w celu omówienia całości zadań. Została powołana również pięcioosobowa komisja, która według ściśle określonych kryteriów wyłoni, na drodze konkursu ofert, wykonawcę prac remontowych. Ks. Proboszcz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim Osobom zaangażowanym w wyżej wymienionych radach za okazane zrozumienie, poświęcony czas i cenne wskazówki.
  2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nieszporach niedzielnych.
  3. Już od najbliższego wtorku zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami maryjnymi na tle litanii loretańskiej; nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.00.
  4. Najbliższa środa, 1 maja, będzie pierwszą środą miesiąca.Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnym uczczeniu naszej Pani z Lourdes: na procesję światła i nabożeństwo majowe o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej i uroczystą Mszę Świętą. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów.
  5. W piątek, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Jest to równocześnie pierwszy piątek miesiąca, ale – z powodu uroczystości – odwiedziny kapłanów w domach chorych odbędą się dopiero w piątek 10 maja. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę, 4 maja, w Krakowie obchodzone jest święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
  7. Zgodnie z zapowiedzią – dziś mamy okazję wesprzeć polskie rodziny na Bukowinie w Rumunii, aby mogły wysłać dzieci na wakacje w Polsce. Ofiarę można złożyć do skarbonek, z którymi służba liturgiczna stoi przed kościołem.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do zakupienia jest m.in. nowy numer Gościa Niedzielnego (z filmem dokumentalnym o księdzu męczenniku z czasów II wojny światowej i powiększonym dodatkiem krakowskim – z racji tysięcznego wydania krakowskiej edycji Gościa Niedzielnego), jest także Niedziela, ChiT, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i nowy numer dominikańskiego Listu.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Antonina Tajak, z ul. Nowowiejskiej;

† Krystyna Karolina Surzyn, z ul. Rolniczej;

† Anna Masialska, z ul. Rydla;

† Józef Garus, z ul. Królewskiej;

† Włodzimierz Wojciech Ksiądzyk, z ul. Chocimskiej;

† Maria Ślusarczyk, z ul. Nawojki.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…