Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną – 05.05.2013

 1. Z radością pragniemy poinformować wiernych, że nasze parafialne Stowarzyszenie Miłosierdzia wygrało konkurs na prowadzenie świetlicy dla seniorów oraz dzieci i młodzieży i otrzymało grant w wysokości 96 tys. złotych!!!. Dlatego już dziś zapraszamy naszych drogich emerytów (parafian i nie tylko) do wzięcia udziału w zajęciach w naszym domu katolickim. Zapraszamy też dzieci i młodzież. Uczestnikom proponujemy atrakcyjne i ciekawe zajęcia finansowane w całości przez otrzymane środki, a w planie są m.in. wycieczki, a także wyjścia do muzeum, kina i teatru. W zakrystii można otrzymać deklaracje uczestnictwa, którą należy przynieść na spotkanie organizacyjne. Planujemy dwa takie spotkania (terminy są do wyboru) w najbliższy poniedziałek albo wtorek o godz. 16.00 w Klubie parafialnym. Ilość miejsc w zajęciach jest ograniczona i będzie się liczyła kolejność zgłoszeń.
 2. W związku z remontem dachu naszej świątyni w gablocie na zewnątrz kościoła można obejrzeć zdjęcia przedstawiające stan więźby i pokrycia dachu oraz zarysowania sklepień. Dziękujemy serdecznie za ofiary przeznaczone na remont dachu, a zebraliśmy już 6.400 złotych. Wpłatę remontową  można dokonywać również poprzez przekazy bankowe, które są wyłożone na półce przy wyjściu z kościoła. Informujemy też parafian, że można dokonywać odpisów od podatku na cele kultu religijnego. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! i wpisujemy ich do naszej parafialnej «Złotej Księgi». Natomiast w przyszłą niedzielę ogłaszamy zapowiadaną pierwszą zbiórkę na tacę, która będzie w całości przeznaczona na remont dachu naszego kościoła. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe i polecamy te prace Naszej Pani z Lourdes.
 3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nieszporach niedzielnych.
 4. W poniedziałek 6 maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej
 5. We środę, 8 maja, obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i archidiecezji krakowskiej; Msze Święte zostaną odprawione jak w dniu powszednim
 6. Wspólnota Apostolatu Duszom Czyśćcowym zaprasza na spotkanie w piątek 10 maja po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej
 7. W przyszłą niedzielę 12 maja obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. W związku z przeżywanym Rokiem Wiary, nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w dniach 3-11 września. Szczegółowe informacje oraz zapisy przyjmowane są w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Duszpasterstwa Akademickie miasta Krakowa zapraszają studentów do udziału w paschalnej Drodze Światła z Wawelu na Skałkę, którą poprowadzi Ks. Bp Grzegorz Ryś. Początek w sobotę 11 maja o godz. 20.30 na Wawelu.
 10. Powoli zbliża się Uroczystość nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Szczegółowy program znajduje się w nowym numerze naszego parafialnego czasopisma, które jest wyłożone przy wyjściach z kościoła.
 11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym dlaczego pobożny Żyd ze Stanów Zjednoczonych broni Krzyża w Europie, a także o tym jak przebaczyć ludziom, którzy nas skrzywdzili.
 12. ZAPROSZENIE KS. KARDYNAŁA DO UDZIAŁU W PROCESJI KU CZCI ŚW. STANISŁAWA.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Anna Wiatr, z ul Nawojki;

† Józef Marek, z ul. Smoluchowskiego;

† Henryka Maria Szlązak, z ul. Lea;

† Antoni Słabuszewski, z ul. Lea;

† Filomena Tekla Bosak, z al. Kijowskiej

† Andrzej Marian Cieluch, z ul. Kadeckiej

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…