Ogłoszenia duszpasterskie na 19. niedzielę zwykłą — 11.08.2013

  1. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby w miesiącu sierpniu, który jest miesiącem abstynencji ograniczyć albo wręcz wyeliminować spożywanie alkoholu. Ofiarujmy ten dar w intencji wszystkich uzależnionych.
  2. W poniedziałek przypada druga rocznica śmierci śp. Ks. Czesława Żaka CM. Za śp. Ks. Czesława modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
  3. We wtorek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej, natomiast we środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
  4. Serdecznie zapraszamy na koncert Chóru Mariańskiego, który wystąpi w naszym Kościele w ramach cyklu „Musica Sacra”, organizowanego przez Wydział Kultury miasta Krakowa: koncert rozpocznie się 14 sierpnia o godz. 19.30.
  5. W czwartek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte  odprawimy według porządku niedzielnego, a po każdej Mszy św. tradycyjnie poświęcimy zioła i kwiaty.
  6. W sobotę obchodzić będziemy święto św. Jacka – patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Jest to również dzień imienin naszego proboszcza – ks. Jacka Kuziela, któremu życzymy wszelkich potrzebnych łask od Boga i opieki św. Patrona oraz polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  7. Bez zakłóceń trwają prace remontowe na dachu naszego kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać! wszystkim Ofiarodawcom za datki złożone na remont dachu. Kolejna zbiórka ofiar, które będą w całości przeznaczone na sfinansowanie prac remontowych, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 18 sierpnia.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, a w nim m.in. artykuł: jak jest prezentowany Kościół w polskich mediach?