Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą — 04.08.2013

 1. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby w miesiącu sierpniu, który jest miesiącem abstynencji ograniczyć albo wręcz wyeliminować spożywanie alkoholu. Ofiarujmy ten dar w intencji wszystkich uzależnionych.
 2. We wtorek, 6 sierpnia, obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego.
 3. We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 na Wawelu wyruszy na Jasną Górę XXXIII Piesza Pielgrzymka Krakowska. W pielgrzymce weźmie udział Grupa 8 z naszej parafii i z duszpasterstwa akademickiego. W zakrystii jeszcze dziś i jutro można się zapisać na pielgrzymkę. Zachęcamy też do duchowej łączności z pątnikami, by w modlitwie za nich i razem z nimi błagać przez wstawiennictwo Maryi o łaski potrzebne naszym rodzinom, Kościołowi i całej Ojczyźnie.
 4. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy w duchowej łączności z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę: od jutra do 10 sierpnia w naszym kościele w godzinach 17.30 – 18.30 będzie odmawiana modlitwa różańcowa z możliwością dołączenia własnych intencji i próśb do Królowej Jasnogórskiej.
 5. We wtorek nasz Chór Mariański wyjeżdża na koncerty na Ukrainę. Śpiewał będzie m.in. we Lwowie, Krzemieńcu, Żytomierzu i Łucku. Natomiast 14 sierpnia we środę wystąpi z koncertem w naszym kościele po nowennie o godz. 19.30. Będzie to koncert w ramach cyklu Musica Sacra, który jest organizowany przez Wydział Kultury m. Krakowa..
 6. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej: nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej; zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów;
 7. W piątek, 9 sierpnia, przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy, patronki Europy, a w sobotę, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 8. Przypominamy, że w sierpniu w poniedziałki nie będzie katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. relację ze światowych dni młodzieży w Rio, a także o konkordacie w 20 rocznicę podpisania między Rzeczpospolitą a Stolicą Apostolską. Do nabycia są również Niedziela, Źródło oraz sierpniowy numer Oli i Jasia dla najmłodszych.
 10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Naszej Pani z Lourdes, natomiast wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego urlopu, a wszystkim miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
 11. W ostatnim czasie odeszła do wieczności:
  †     Aniela Katarzyna Szurlej z ulicy Nawojki.

 Polećmy naszą zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…