Ogłoszenia duszpasterskie na 8. niedzielę zwykłą — 02.03.2014

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, a przeznaczone na sfinansowanie remontu dachu naszego kościoła: zebrano na ten cel 19.100 złotych.
 2. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 3. Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne, które są głoszone w naszej świątyni w poniedziałki i środy po Mszy św. o godz. 20.00. 
 5. W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.
 6. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 7. W pierwszy piątek miesiąca księża odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00; dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, a okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00.
 8. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy Drogę krzyżową: dla dzieci wcześniej, niż w latach ubiegłych, bo o godz. 16.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów maryjnych w Gaju, Sieprawiu, Skomielnej Czarnej, Jordanowie i Makowie Podhalańskim w sobotę 29 marca. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku przy zakrystii.
 10. Nadal zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Rzymu – na kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapisy są przyjmowane w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o anglikanach, którzy powrócili do jedności z Kościołem katolickim, pełne emocji reportaże z niedawnych wydarzeń na Ukrainie oraz o tym, jak to jest być rodzicami błogosławionej (w rozmowie z rodzicami bł. Chiary Luce Badano). Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, klerycki kwartalnik Meteor oraz nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży i nowy, wielkopostny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy, podwójny numer naszego pisma Z Życia Parafii… Znajdziemy w nim ważne wiadomości: obszerne sprawozdanie ks. Proboszcza za rok 2013, sprawozdanie z działalności charytatywnej w naszej parafii, a także ogłoszenie o wyborach do nowej Rady Parafialnej.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Maria Zofia Kurpińska-Winiarska, z ul. Domeyki;

† Aleksandra Jadwiga Kłaczyńska, z ul. Lea;

† Ewa Maria Łypko, z ul. Skarbińskiego;

† Mieczysław Karol Raźny, z ul. Lea. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…