Ogłoszenia duszpasterskie na 7. niedzielę zwykłą — 23.02.2014

  1. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
  2. Przypominamy, że odbywają się już spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjalnych, którzy nie uczestniczyli w przygotowaniu w I semestrze: dla uczniów klas drugich we wtorki o godz. 17.00 w sali parafialnej, a dla uczniów klas pierwszych w niedziele po Mszy św. o godz. 12.15 w kaplicy akademickiej.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca – 1 marca – zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
  4. Dotknięci tragedią u naszych wschodnich sąsiadów – zbieramy ofiary na pomoc ofiarom bratobójczego konfliktu na Ukrainie. Datki pieniężne na ten cel można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła przez cały tydzień – od dziś do następnej niedzieli.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów maryjnych w Gaju, Sieprawiu, Skomielnej Czarnej, Jordanowie i Makowie Podhalańskim w sobotę 29 marca. Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku przy zakrystii.
  6. Nadal zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Rzymu – na kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapisy są przyjmowane w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o mało znanym, bo modlitewnym obliczu kijowskiego Majdanu, o tym, dlaczego nawet o czterokrotnym mordercy nie wolno mówić „bestia” oraz jak to się stało, że belgijski parlament zezwolił na zabijanie kilkuletnich chorych dzieci. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i Różaniec, klerycki kwartalnik Meteor oraz nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży i nowy, wielkopostny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.  
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Magdalena Maria Księżyc, z ul. Gramatyka;

† Bogdan Wiesław Zinkiewicz, z ul. Armii Krajowej;

† Irena Helena Wężowicz, z ul. Smoluchowskiego. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…