Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną – 25.05.2014

  1. Dziś w naszej parafii kończą się Parafialne Misje Święte. Wyrażamy wielką wdzięczność Ojcom Misjonarzom ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, o. Krzysztofowi Czepirskiemu i o. Sebastianowi Wiśniewskiemu, którzy podjęli wielki trud przygotowania i poprowadzenia misji świętych. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w dobrym przeżyciu misji świętych: P. Organiście, chórzystom Chóru Mariańskiego, panom Kościelnym, służbie kościelnej, chłopcom i dziewczętom ze służby liturgicznej, studentkom i studentom DA «Na Miasteczku». Dziękujemy serdecznie wszystkim Wiernym, którzy znaleźli czas na to wyjątkowe spotkanie z Bogiem i Jego Słowem, jakim były misje święte. Niech Pan Jezus sprawi, że Parafialne Misje Święte wydadzą obfite owoce dobra w naszej parafii i w naszych sercach.
  2. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, a przeznaczone na sfinansowanie prac remontowych w naszej parafii: zebrano na ten cel 20.550 złotych.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które są odprawiane codziennie o godz. 18.00.
  4. Od piątku 30 maja w kinach w Krakowie będą się odbywały projekcje filmu Gdy budzą się demony, w reż. Rolanda Joffe, dwukrotnie nominowanego do Oskara. Film ukazuje postać św. Josemarii Escrivy, twórcy Opus Dei. Szczegóły znajdziemy na wywieszonym plakacie.
  5. W sobotę 31 maja w czasie Mszy św. o godz. 18.30 i po niej w naszym kościele będzie śpiewał chór z Göteborga w Szwecji.    
  6. W niedzielę 1 czerwca ulicami Krakowa przejdzie II Marsz dla Życia i Rodziny. Będzie jednym z ponad 150 marszy, które tego dnia odbędą się w miastach w całej Polsce. Jego uczestnicy zamanifestują przywiązanie do rodziny i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w Marszu: początek o godz. 10.30 na Placu Matejki.
  7. Już dziś wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny z dziećmi zapraszamy na Festyn Parafialny, który jest zaplanowany na sobotę 7 czerwca od godz. 16.00 na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1. Chętnych do współpracy zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek o godz. 16.30 w sali parafialnej. Zachęcamy wszystkich do sponsorowania nagród dla dzieci i upominków, które można przekazać w kancelarii parafialnej. 
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do Ziemi Świętej, o wyzwaniach, jakie stoją przed Kościołem w Polsce – w wywiadzie z nowym Prymasem Polski, arcybpem Wojciechem Polakiem – i o nieznanych okolicznościach objawień w Lourdes. Do nabycia są także inne czasopisma, m.in. nowy numer Małego Gościa Niedzielnegodla dzieci.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Maria Cholewa, z ul. Rydla;

† Jan Rudolf Syrek, z ul. Beniowskiego;

† Maria Sałach.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…