Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 01.06.2014

 1. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli będzie można złożyć ofiarę do skarbony na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 2. W czerwcu codziennie zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
 3. Przez trzy miesiące – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.
 4. Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. W środę zapraszamy na uroczystości ku czci naszej Pani z Lourdes: na procesję światła o godz. 18.30, nowennę do Matki Bożej i Mszę Świętą wotywną.
 6. W środę odbędzie się pierwsze zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej nowej kadencji: o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 7. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w kancelarii parafialnej.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończy Msza św. o godz. 18.30w intencji ministrantów i ich rodzin, połączona z udzieleniem ministrantom wyższych posług liturgicznych.
 9. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, a o godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla dzieci; okazja do spowiedzi – w godz. 6.00—9.00 i 16.00—20.00.
 10. W najbliższy piątek serdecznie zapraszamy do sali parafialnej na Wieczór poświęcony pamięci bp. Albina Małysiaka, długoletniego proboszcza naszej parafii i pierwszego duszpasterza akademickiego. Początek spotkania o godz. 20.00. Natomiast w przyszłą niedzielę, 8 czerwca, na stoisku przed kościołem będzie można nabyć książkę o biskupie Albinie Z pastorałem i humorem oraz film, który Telewizja Polska zrealizowała w 2010 roku.
 11. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Godzinki o Najśw. Maryi Pannie o godz. 7.40, a o godz. 8.00 na Mszę św. o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny z pierwszosobotnim nabożeństwem wynagradzającym.
 12. Zapraszamy serdecznie wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi na Festyn Parafialny «Pełni wdzięczności», który odbędzie się w najbliższą sobotę na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1 przy alei Kijowskiej 3. Początek o godz. 16.00. W programie liczne konkursy z nagrodami, prezentacja wozu strażackiego, grill, słodycze, Kabaret Świerszcze-Chrząszcze oraz koncert zespołu „Full Power Spirit”. O godz. 21.00 w plenerze odbędzie się prezentacja filmu pt. „Próba ognia” – o wartościach rodziny. Kolejne spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek po Mszy św. o 18.30 w sali parafialnej. Zachęcamy wszystkich do sponsorowania upominków dla dzieci i konkursowych nagród, które można przekazać w kancelarii parafialnej. Nasze drogie Panie prosimy o upieczenie ciasta domowego i przyniesienie na plebanię w sobotę w godz. 10.00—13.00. Szczegółowy program festynu znajdziemy na wywieszonym plakacie.
 13. Studenci z DA «Na Miasteczku» zapraszają na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00.
 14. W przyszłą niedzielę w naszej parafii świeccy wolontariusze z Inicjatywy STOP Seksualizacji Naszych Dzieci przedstawią nowe zagrożenia dotyczące dzieci i młodzieży. Po Mszach św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 15.00, 16.30, 18.30 odbędą się prelekcje – wyłącznie dla osób dorosłych. Tego dnia wolontariusze będą również zbierać podpisy pod projektem ustawy, której celem jest rozszerzenie ochrony prawnej dzieci i młodzieży przed molestowaniem i deprawacją. Zachęcamy dorosłych, a szczególnie rodziców do wysłuchania i obejrzenia 30-minutowej prezentacji. Na czas trwania spotkania dzieci będzie można pozostawić pod opieką wolontariuszy. Już dziś przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotki informacyjne.
 15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 wystąpi Oktet Primafonia. Zaprezentuje on utwory maryjne. Serdecznie zapraszamy.
 16. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym wśród wielu ciekawych artykułów znajdziemy audiobook, który pomoże dorosłym dzieciom alkoholików uporać się z przeszłością. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii… Polecamy w nim tekst poświęcony mszalnej liturgii przygotowania darów – czyli ofiarom składanym w kościele. 
 17. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

† Andrzej Latuszke, zam. przy ulicy Kawiory.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…