Ogłoszenia duszpasterskie na 14. niedzielę zwykłą – 06.07.2014

  1. Ponownie witamy wśród nas ks. Krzysztofa Durę CM, który po dwóch latach pracy w Bydgoszczy powraca do naszej parafii. Ks. Krzysztofowi życzymy opieki Patronki naszej Parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes – w pracy misyjnej i posłudze kapłańskiej w naszej świątyni.
  2. Przypominamy, że na czas wakacji nastąpiła zmiana godzin odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w niedziele i w dni powszednie: w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie nie ma Mszy Świętych o godz. 6.00, 9.00 i 20.00. Sakrament chrztu św. będzie udzielany dzieciom w pierwsze niedziele miesiąca o godz. 12.30. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00.
  3. W lipcu i sierpniu nie będzie także niedzielnych nieszporów o godz. 18.00.
  4. Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. W piątek, 11 lipca, obchodzimy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 13 lipca. Jeszcze w najbliższy wtorek w godz. 17.00 – 18.00 można się zapisać na pielgrzymkę.
  7. Składka w przyszłą niedzielę będzie comiesięczną składką przeznaczoną na opłacenie prac remontowych w naszym kościele (i spłatę kosztów remontu dachu).
  8. Bardzo prosimy, aby nie wspierać żebraków przed naszym kościołem i w przedsionku kościoła. Dawanie pieniędzy na ulicy nie jest aktem miłosierdzia – przeciwnie: wspiera takie osoby w przekonaniu, że wzbudzanie litości jest dobrym sposobem zarobkowania, a jednocześnie dodaje pracy naszym panom kościelnym, którzy są zmuszeni sprzątać po żebrakach w kościele i jego otoczeniu.

Więcej o akcji «Nie dawaj pieniędzy na ulicy» przeczytamy w krakowskim dodatku Gościa Niedzielnego – zachęcamy do lektury. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży oraz Ola i Jaś dla najmłodszych. 

W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Teresa Karolina Rogalska, z ul. Skarbińskiego 2/17;

† Maria Weronika Łudzik, z ul. Lea.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…