Ogłoszenia duszpasterskie na 15. niedzielę zwykłą – 13.07.2014

  1. Dziś w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, nie będzie także niedzielnych nieszporów o godz. 18.00.
  2. W środę, 16 lipca, w dniu wspomnienia Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel, przypada 3. rocznica śmierci ks. bpa Albina Małysiaka, wieloletniego proboszcza naszej parafii, a później biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Za śp. ks. bpa Albina modlić się będziemy w czasie Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
  3. W następną niedzielę, 20 lipca, naszym gościem będzie ks. Leszek Smakosz, który na wszystkich Mszach Świętych opowie o swojej pracy misyjnej w Kazachstanie.
  4. W dniu 6 sierpnia wyruszy z Wawelu XXXIV Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W zakrystii można już zapisać się do grupy 8. – św. Wincentego a Paulo – i uzyskać niezbędne informacje.
  5. W październiku uda się do miejsc świętych we Francji pielgrzymka parafialna. Dokładny plan pielgrzymki znajdziemy na wywieszonych plakatach. Zapisy są przyjmowane w kancelarii parafialnej i w zakrystii.
  6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wywiad z aktorem Cezarym Pazurą o manipulowaniu opinią publiczną, z profesorem Krzysztofem Koehlerem o antychrześcijańskiej krucjacie i z historykiem Andrzejem Chwalbą o okolicznościach wybuchu i przebiegu I wojny światowej, przeczytamy także o tym, czy Pan Bóg ma poczucie humoru oraz że każdy może błogosławić – czyli o wielkiej sile błogosławieństwa. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
  7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Wojciech Andrzej Miączyński, z ul. Gramatyka;

† Helena Bełtowska, z ul. Lea.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…