Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę zwykłą – 28.09.2014

 1. Dziś o godz. 12.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. ku czci św. Wincentego a Paulo; wezmą w niej udział Księża-Goście z naszego dekanatu, a Mszy św. będzie przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosi ks. Marek Białkowski CM.
 2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 3. Od jutra w dni powszednie – od poniedziałku do piątku – ponownie będą odprawiane Msze św. akademickie o godz. 20.00, a studenci będą mieli okazję do spowiedzi od godz. 19.30 do godz. 20.00.
 4. Od środy – przez cały październik odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa różańcowe. Dodatkowo od poniedziałku do piątku będzie różaniec dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich wiernych zachęcamy i zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej.
 5. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 6. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30, którą zakończy Msza św. o godz. 18.30w intencji ministrantów i ich rodzin.
 8. W pierwszy piątek od godz. 9.00kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci;
 9. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 10. W sobotę uda się z naszej parafii pielgrzymka do miejsc świętych we Francji. Pielgrzymi przed wyjazdem wezmą udział we Mszy św. o godz. 7.00.
 11. W przyszłą niedzielę – zgodnie z wieloletnią tradycją – po wszystkich Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc najuboższym parafianom i dzieciom z ubogich rodzin.
 12. Ojciec Generał Zgromadzenia Księży Misjonarzy zwrócił się z prośbą o finansowe wsparcie dla inicjatyw misyjnych prowadzonych przez Zgromadzenie. Ofiary na ten cel będzie można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła – od dzisiejszej do następnej niedzieli włącznie. Za każdą ofiarę dla wsparcia misji świętych składamy serdeczne Bóg zapłać!
 13. Chór Mariański przygotowuje się do koncertu „niepodległościowego” w niedzielę 9 listopada w Filharmonii Krakowskiej. I serdecznie zaprasza nowe osoby do współpracy: próby Chóru odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.15 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego.
 14. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. obrazek z modlitwą rodziców za dzieci – czyli zaproszenie do wspólnej modlitwy za rodzinę przez cały październik, przeczytamy także o parze małżeńskiej, beatyfikowanej po raz pierwszy w historii przez Jana Pawła II oraz o wojnie samorządu lekarskiego z urzędnikami dotyczącej oceny homeopatii. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec i Źródło, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz nowe wydawnictwo poświęcone postaci św. Wincentego a Paulo. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, październikowy numer naszego pisma Z Życia Parafii… Znajdziemy w nim m.in. informacje o przygotowaniu do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas I, II i III gimnazjalnych.
 15. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Zofia Maria Grudzień, z ul. Warmijskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…