Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę zwykłą — 18.01.2015

 1. Zgodnie z zapowiedzią – nasz Chór Mariański będzie dziś śpiewał na Mszy św. o godz. 16.30, a po Mszy św. wystąpi z koncertem kolęd.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego myślą przewodnią jest zdanie wyjęte z Ewangelii św. Jana: Jezus rzekł do Samarytanki: Daj mi pić! Program obchodów Tygodnia w naszym mieście jest wywieszony w gablocie w wejściu do kościoła. W intencji jedności wszystkich wierzących w Chrystusa modlić się będziemy szczególnie podczas Mszy Świętych o godz. 18.30.
 3. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
 • dziś, w niedzielę – ulice Chmiela, Nawojki, Tokarskiego i Toruńska;
 • jutro, w poniedziałek – ulice Czarnowiejska i Urzędnicza;
 • we wtorek – ulice Nowowiejska i Obopólna;
 • w środę – ulice Smoluchowskiego i Warmijska;
 • w czwartek – ul. Lea – numery nieparzyste;
 • w piątek – ul. Lea – numery parzyste;
 • w sobotę – ul. Chocimska;
 • i w niedzielę, 25 stycznia – ul. Piastowska oraz kolęda dodatkowa.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w sobotę i niedziele o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

 1. Jutro, w poniedziałek przypada dzień imienin księży Mariusza Zygadły i Mariusza Czajkowskiego. Drogim Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień kapłańskiej posługi, a Ich posługiwanie w naszej parafii polecamy modlitewnej pamięci wszystkich wiernych.
 2. Duszpasterz akademicki zaprasza na Mszę św. w intencji studentów przystępujących do zimowej sesji egzaminacyjnej: w najbliższą środę o godz. 20.00.
 3. Zapraszamy serdecznie na «Wielkie Kolędowanie», czyli studencką Biesiadę Kolędową, która odbędzie się w sobotę, 24 stycznia o godzinie 19.00 w Klubie Studio. Wystąpi schola naszego duszpasterstwa akademickiego wraz z zaproszonymi gośćmi pod kierownictwem Marcina Pośpieszalskiego. Bilety w cenie 7 złotych do nabycia w zakrystii lub bezpośrednio przed koncertem w klubie Studio.
 4. W niedzielę, 25 stycznia, Zgromadzenie Księży Misjonarzy świętuje rocznicę powstania Zgromadzenia. Uroczysta Msza św. w intencjach Księży Misjonarzy i Rodziny Wincentyńskiej zostanie odprawiona o godz. 9.30.
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 6. W 2016 roku w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży, zapoczątkowane przez św. Jana Pawła II. To ogromne wyzwanie i szansa na świadectwo dla każdej krakowskiej parafii. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, czym są Światowe Dni Młodzieży, i tych, którzy chcieliby pomóc przy ich organizacji w parafii – zapraszamy serdecznie na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę, 25 stycznia, o godzinie 17.30 w naszym kościele. Osoby gotowe przyjąć w swoich domach i rodzinach młodych gości z zagranicy proszone są o złożenie wstępnej deklaracji przyjęcia gości do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego, do końca tego miesiąca.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę Szlakiem Papieskim «Szczęść Boże» do Kopalni Soli w Wieliczce oraz do Niepołomic w sobotę 7 lutego. Zapisy: we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę z pierwszymi czterema odcinkami hiszpańskiego serialu telewizyjnego o św. Teresie Wielkiej, i przeczytamy m.in. o tym, jakim krajem są Filipiny, które odwiedza papież Franciszek, o sfałszowanej historii wyzwolenia Krakowa i nowych filmach na ekranach kin. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zyta Franciszka Latoś, z ul. Goetla;

† Henryka Stanisława Fielek, z ul. Chocimskiej;

† Zbigniew Zymuła, z ul. Lea;

† Grażyna Feret, z ul. Piastowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…