Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę zwykłą — 01.02.2015

 1. W minioną niedzielę zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach. Bóg zapłać! także za złożone ofiary, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ks. Opiekun służby liturgicznej dziękuje także za datki ofiarowane ministrantom i krucjatkom.
 2. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, a przeznaczone na finansowanie prac remontowych w naszej parafii: zebrano na ten cel 500 złotych.  
 3. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
 4. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie klasztorów i domów zakonnych, borykających się z trudnościami materialnymi. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
 5. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes: rozpocznie się ono o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową.
 6. Pierwsze w tym roku spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę po Mszy św. o godz. 18.30.
 7. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługa sakramentalną. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, a okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 9. Jeszcze można zapisać się na pielgrzymkę parafialną do Kopalni Soli w Wieliczce oraz do Niepołomic w sobotę 7 lutego. Zapisy: we wtorek w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 10. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 12 (al. Kijowska 5) zaprasza rodziców i dzieci sześcio- i siedmioletnie na DZIEŃ OTWARTY: w sobotę, 7 lutego, od godz. 10.00.
 11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.30 rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Najśw. Maryi Panny z Lourdes. Już dziś zapraszamy na uroczystość odpustową, którą będziemy przeżywać w środę 11 lutego.  
      Dzień Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest przeżywany w całym Kościele jako Światowy Dzień Cho­rego: chorych zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00, połączoną z udzielaniem sakramentu namaszczenia; sakrament chorych będzie udzielany również po Mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Główna uroczystość odpustowa  rozpocznie się procesją światła o godz. 18.30: ks. biskup Jan Zając będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. koncelebrowanej i wygłosi okolicznościową homilię. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w wieczornych uroczystościach i prosimy o przyniesienie świec i lampionów.
 12. Zapraszamy na 14-dniową pielgrzymkę parafialną do Meksyku: w terminie od 5 do 18 grudnia br. W zakrystii można już otrzymać program i informacje na temat pielgrzymki oraz zapisać się na wstępną listę uczestników.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę z kolejnymi odcinkami hiszpańskiego serialu telewizyjnego o św. Teresie Wielkiej. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Różaniec i inne czasopisma. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Małgorzata Magdalena Porębska, z ul. Smoluchowskiego;

† Kazimierz Bartoszyński, z ul. Armii Krajowej;

† Eugenia Grabowska, z ul. Królewskiej;

† Joanna Kwiatkowska, z ul. Jadwigi z Łobzowa.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…