Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą — 08.02.2015

  1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
  2. Dziś wieczorem, na Mszy św. o godz. 18.30 rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Najśw. Maryi Panny z Lourdes.
  3. We wtorek o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym odbędzie się spotkanie robocze członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
  4. W środę, 11 lutego, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej – uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 00, 18.30 i 20.00.

Dzień ten jest przeżywany w całym Kościele jako Światowy Dzień Chorego. W intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Sakrament chorych będzie udzielany również po Mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o wypisanie na kartce danych personalnych (imię, nazwisko oraz adres); kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sakramentu.

Główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.00. Następnie, o godz. 18.30, wyruszy do ołtarza procesja światła. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi ks. bp Jan Zając. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w wieczornych uroczystościach, i prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

  1. W piątek, 13 lutego, Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  2. W sobotę obchodzić będziemy święto patronów Europy – świętych Cyryla i Metodego.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o naukowych dowodach na zgubne konsekwencje stosowania – już od pół wieku – chemicznej antykoncepcji, o katolickich parafiach w Doniecku i Mariupolu czyli najbardziej zapalnych miejscach wojny na Ukrainie i o zasługach polskich misjonarzy dla pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Różaniec i inne czasopisma.
  4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Anna Turchan, z ul. Lea;

† Krzysztof Cebula, z ul. Królewskiej;

† Bronisława Janina Furgał, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…