Ogłoszenia duszpasterskie na 6. niedzielę zwykłą — 15.02.2015

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Patronki naszej parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes, którą przeżywaliśmy w minioną środę. W tym dniu mogliśmy się ucieszyć obecnością w naszej świątyni wielu dawnych parafian i gości, a sakrament namaszczenia przyjęło około 350 osób chorych i w podeszłym wieku – nie tylko naszych parafian, ale także przybyłych z innych parafii krakowskich i spoza Krakowa.
  2. Dziś i przez dwie kolejne niedziele – czyli w okresie ferii szkolnych – nie będzie Mszy Świętych z udziałem dzieci przedszkolnych w kaplicy akademickiej.
  3. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
  4. W najbliższą środę, 18 lutego, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: wierni od ukończenia czternastego roku życia są zobowiązani do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, a wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia obowiązuje ograniczenie posiłków do trzech (w tym jeden do syta). Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.
  5. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Pamiętajmy także, iż Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
  6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w sali parafialnej.
  7. Zapraszamy na 14-dniową pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Guadalupe i do Meksyku: w terminie od 5 do 18 grudnia br. W zakrystii można otrzymać program i zapisać się na wstępną listę uczestników. Zapowiadane spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 13 marca o godz. 19.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy muzułmanie i my, katolicy, wierzymy w tego samego Boga, o irlandzkim alkoholiku, który jest kandydatem na ołtarze oraz o tym, dlaczego post, jałmużna i modlitwa powinny być praktykowane razem. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, Źródło oraz nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży. W zakrystii można także nabyć kasety DVD z filmami: znanym nam filmem Ziemia Maryi oraz Tajemnica Świętego Charbela (czyt. Szarbela), w cenie 30 złotych. Natomiast dzieci mogą otrzymać skarbonkę na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc biednym.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Andrzej Tadeusz Plesiński, z al. Kijowskiej;

† Paweł Kazimierz Węgrzynek, z al. Kijowskiej;

† Stefania Gwizdała-Wierzbicka, z al. Kijowskiej;

† Krystyna Leopolda Bębenek, z ul. Krzywy Zaułek.

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…