Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Wielkiego Postu — 01.03.2015

  1. W każda niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
  2. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę po Mszy św. o godz. 18.30.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przypomnienie o nabożeństwach i wizycie u chorych znajdziemy na ostatniej stronie naszego pisma Z Życia Parafii…
  4. W zakrystii można otrzymać program i zapisać się na wstępną listę uczestników 14-dniowej pielgrzymki do sanktuarium maryjnego w Guadalupe i do Meksyku. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 13 marca o godz. 19.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii osobom rozwiedzionym żyjącym w nowych związkach, jak młodzi Polacy przywracają pamięć o żołnierzach wyklętych oraz o dyskryminacji chrześcijan w 139 krajach świata. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz nowy numer miesięcznika Różaniec. W zakrystii dzieci mogą otrzymać skarbonkę na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc biednym.
  6. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii… Zachęcamy do lektury: znajdziemy w nim m.in. dokładny program rekolekcji parafialnych dla dorosłych i studentów, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę, sprawozdanie ks. Proboszcza za miniony rok i relacje z działalności charytatywnej w naszej parafii.
  7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Władysława Bulanda, z ul. Nawojki;

† Wiesława Emilia Mleczko, z ul. Smoluchowskiego;

† Paweł Artur Kapuściński, z ul. Lea.

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…