Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Wielkiego Postu — 22.02.2015

  1. Dziś – i w każda niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie o godz. 17.30 na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Pamiętajmy także, iż Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
  2. Wspólnota Żywego Różańca zgromadzi się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.30.
  3. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych i studentów rozpoczną się w niedzielę 8 marca. 
  4. Pragniemy przypomnieć, że członkowie wspólnoty neokatechumenalnej, z upoważnieniem władz kościelnych, na terenie naszej parafii chodzą po dwóch, od domu do domu, głosząc miłość Chrystusa, jakiej doświadczają w swym życiu. Akcja odbywa się w czwartki w godzinach popołudniowych i wieczornych. 
  5. Trwają zapisy na 14-dniową pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Guadalupe i do Meksyku: w terminie od 5 do 18 grudnia br. W zakrystii można otrzymać program i zapisać się na wstępną listę uczestników. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 13 marca o godz. 19.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o zmarłym niedawno najstarszym biskupie Chin, który połowę życia spędził w niewoli, o wielkiej skuteczności kursów Alfa i o dziwnych wypadkach w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, Źródło, Miłujcie się! dla młodzieży oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. W zakrystii można także nabyć płyty DVD z filmami: znanym nam filmem Ziemia Maryi oraz Tajemnica Świętego Charbela (czyt. Szarbela), w cenie 30 złotych. Natomiast dzieci mogą otrzymać skarbonkę na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc biednym.
  7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zbigniew Kasina, z ul. Nawojki;

† Jan Pstuś, z ul. Królewskiej;

† Zofia Skrzyńska, z ul. Szlachtowskiego.

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…