Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej — 29.03.2015

 1. Dziękujemy serdecznie za złożone w miniona niedzielę ofiary na finansowanie prac remontowych w naszej parafii: zebrano na ten cel 15.450 złotych.
 2. Podobnie jak w latach ubiegłych – dziś przed kościołem można wesprzeć działalność Caritas Archidiecezji Krakowskiej: są do nabycia m.in. palmy i paschaliki na stół wielkanocny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy dziś o godz. 17.30.
 4. Jutro, w Wielki Poniedziałek, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego.
 5. W poniedziałek zapraszamy serdecznie na projekcję filmu Bezcenny dar: Jason Stevens po śmierci dziadka spodziewa się sporego spadku, tymczasem dziadek przygotował dla niego krótki kurs przygotowawczy do życia, zawarty w zadaniach, które sam nazwał „podarunkami”. Początek projekcji filmu – o godz. 16.00 w kościele.
 6. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Świętami odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19.15 w kancelarii parafialnej.
 7. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach Paschalnego Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, które jest «szczytem całego roku liturgicznego». Program Triduum przedstawia się następująco:

W Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

W Wielki Piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej z Komunią Świętą o godz. 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu, nabożeństwo Gorzkich żali i adoracja do godz. 24.00.

W Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do godz. 17.00 przed kościołem.

W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny, to znaczy tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną, która wyruszy ok. godz. 21.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej należy przynieść ze sobą świece.

Okazja do spowiedzi przed Triduum i Świętami Wielkanocnymi: od poniedziałku do środy w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00.  

Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do środy włącznie.

Plan Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablocie, jest też zamieszczony w piśmie Z Życia Parafii…

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. godz. 11.00.
 2. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne. Wszelkie informacje – w gablocie przy wejściu do kościoła.
 3. W zakrystii można otrzymać program i zapisać się na 14-dniową pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Guadalupe i do Meksyku.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest głośny film Mela Gibsona Pasja – o męce Chrystusa Pana według objawień bł. Katarzyny Emmerich. Do nabycia jest również Niedziela, Źródło, nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, dominikańskiego Listu i Różańca oraz inne pisma, a także cukrowe baranki wielkanocne Caritasu. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 5. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

† Mieczysław Zygmunt Kamieński, z ul. Królewskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…