Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego — 05.04.2015

 1. Drogim naszym Parafianom oraz wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: niech spotkanie z Panem Jezusem Zmartwychwstałym stanie się źródłem radości i pokoju serc, a Ten, który pozwala dotknąć swoich ran, niech obdarzy wszystkich zdrowiem duszy i ciała, i udziela wszelkich potrzebnych darów!
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie Triduum Paschalnego. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego i pana dyrygenta Jana Rybarskiego; dziękujemy Siostrom, Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej i wszystkim, którym winniśmy wdzięczność. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
 3. Stowarzyszenie Miłosierdzia składa serdeczne Bóg zapłać! za ofiary na biednych i dary materialne, złożone w okresie Wiel­kiego Postu do kosza przy ołtarzu św. Antoniego, a także podczas zbiórek żywności w sklepach (kwesta w niedzielę 15 marca zamknęła się suma 775 złotych). Z otrzymanych darów i złożonych ofiar Stowarzyszenie Miłosierdzia przygotowało m.in. prawie 220 świątecznych paczek, małych i dużych, dla Parafian chorych, samotnych i potrzebujących wsparcia. Jednocześnie dziękujemy serdecznie młodzieży i studentom, którzy wzięli udział w roznoszeniu paczek i życzeń świątecznych oraz w zbiórce żywności w sklepach.
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie natomiast nieszporów oraz dodatkowej Mszy św. w kaplicy z udziałem dzieci przedszkolnych.
 5. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 6. Począwszy od Wtorku Wielkanocnego aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.
 7. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne po Mszy Świętej.
 8. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Bardzo prosimy, aby dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna, przyniosły swoje ofiary w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 (zebrane pieniądze będą przeznaczone na działalność dobroczynną Caritas).
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy serdecznie na drugie spotkanie w ramach Akademii Cnót Obywatelskich: podczas Mszy św. o godz. 16.30 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny, a po Mszy św. w sali parafialnej spotkanie na temat «Wzór obywatela w ustroju demokratycznym» poprowadzi p. Agata Tatara – nauczyciel, radna Miasta Krakowa.
 11. Nasza Parafianka, Józefa Hennelowa, publicystka i pisarka, w minioną środę skończyła 90 lat. Wcześniej z rąk ks. kardynała Stanisława Dziwisza otrzymała Order św. Grzegorza Wielkiego – najwyższe odznaczenie papieskie. P. Józefie serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia oraz wszelkich potrzebnych darów od dobrego Boga.  
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest świąteczna Niedziela, Różaniec, ChiT, dominikański List, Miłujcie się! dla młodzieży, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Ola i Jaś dla najmłodszych, Gość Niedzielny; w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in., dlaczego kobiety pierwsze dowiedziały się o zmartwychwstaniu oraz dlaczego zmartwychwstanie Jezusa nie jest świętowane przez wszystkich chrześcijan w tym samym czasie.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Aleksander Tadeusz Polak, z ul. Nowowiejskiej;
 • Janina Maria Wójcik, z ul. Staffa;
 • Teresa Wilk, z ul. Galla;
 • Stefan Lis, z ul. Królewskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…