Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 12.04.2015

  1. Dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna – swoje ofiary składają dziś do przygotowanego koszyka w czasie Mszy św. o godz. 11.00; zebrane pieniądze dzieci mogą także przekazać w ciągu tygodnia do zakrystii.
  2. Akademia Cnót Obywatelskich zaprasza dziś na kolejne spotkanie: podczas Mszy św. o godz. 16.30 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny, a po Mszy św. w sali parafialnej spotkanie na temat «Wzór obywatela w ustroju demokratycznym» poprowadzi p. Agata Tatara.
  3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  4. W czwartki trwa całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu: to okazja do nawiedzenia kościoła i adoracji eucharystycznej. Natomiast po Mszy św. o godz. 20.00 w czwartki zapraszamy na modlitewne czuwanie w intencji Światowych Dni Młodzieży, połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem
  5. Składka w przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, będzie przeznaczona na finansowanie prac remontowych w naszej parafii.
  6. Zapraszamy na 14-dniową pielgrzymkę parafialną do sanktuarium maryjnego w Guadalupe i do Meksyku. W zakrystii można otrzymać jej program i zapisać się na pielgrzymkę.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak to się stało, że Niedziela Bożego Miłosierdzia, mająca dopiero 15 lat, jest dziś jednym z najbardziej popularnych świąt kościelnych; o tym, czy taniec jest zdrowy; a także o ukrywanej przez Turcję zbrodni ludobójstwa, dokonanej 100 lat temu na Ormianach, Asyryjczykach i Grekach. Do nabycia jest również Niedziela, Źródło, Różaniec i inne czasopisma.