Ogłoszenia duszpasterskie na 27. niedzielę zwykłą – 04.10.2015

 1. W październiku codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Dodatkowo od poniedziałku do piątku będzie różaniec dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 2. Wszystkich studentów zapraszamy od dzisiejszej niedzieli do najbliższej środy, codziennie o godz. 20.00, na akademickie rekolekcje «Na dobry początek»; rekolekcje pod hasłem Radość rozwoju poprowadzi o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin.
 3. W każdy poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy za przyczyną św. Wincentego a Paulo.
 4. W pierwszą środę miesiąca, 7 października, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 5. Również w środę o godz. 19.30 odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie kręgu biblijnego.
 6. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 9 października, na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji dusz w czyśćcu cierpiących i konających, i na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 7. Jak już wiemy – w przyszłą niedzielę przypada XV Dzień Papieski, obchodzony w tym roku pod hasłem Jan Paweł II – Patron Rodziny. Jak zwykle w Niedzielę Papieską – przed kościołem zbierane będą ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 8. W przyszłą niedzielę, 11 października, rozpocznie się przygotowanie młodzieży ze szkół gimnazjalnych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniów klas I i II zapraszamy na spotkanie w kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00, a uczniów klas III – na spotkanie w sali parafialnej (o tej samej porze). Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, był też podany w ostatnim numerze gazety parafialnej.
 9. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 10. W październiku można skorzystać z bezpłatnej konsultacji psychologicznej. Po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym – psycholog będzie przyjmował w pokoiku obok zakrystii. Szczegóły – na plakacie przy wejściu do kościoła.
 11. Są jeszcze wolne miejsca w „Żłobku Dzieciaczkowo Due”, który mieści się przy ul. Tokarskiego 6 (koło basenu AGH). Wszelkie szczegółowe informacje można uzyskać pod wskazanym adresem.
 12. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Dziś rozpoczyna się synod biskupów poświęcony rodzinie. W Niedzieli i Gościu Niedzielnym przeczytamy o nadziejach związanych z synodem i potrzebie modlitwy w jego intencji. Do nabycia jest także m.in. nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, a także nowe wydanie Śpiewnika Kościelnego Siedleckiego, o którym obszernie pisał w ostatnim numerze parafialnego pisma ks. Wojciech Kałamarz.
 13. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Kazimiera Witek, z ul. Smoluchowskiego;

† Agnieszka Kołpa, z ul. Altanowej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…