Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą – 11.10.2015

 1. Dziś – jak zwykle w Niedzielę Papieską – przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 2. Dziś rozpoczyna (rozpoczęło) się przygotowanie młodzieży ze szkół gimnazjalnych do przyjęcia sakramentu bierzmowania: uczniowie klas I i II gromadzą się w kaplicy akademickiej w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00, a uczniowie klas III – na spotkaniu w sali parafialnej w każdą niedzielę o godz. 12.00.
 3. Chór Mariański zaprasza dziś na koncert Chóru Męskiego zwanego Królewskim z Holandii: Chór będzie śpiewał w czasie Mszy św. o godz. 15.00 i wystąpi z koncertem po Mszy Świętej.
 4. Codziennie przez cały październik zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 5. Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W każdy poniedziałek w godz. 17.00—18.00 w bibliotece, w budynku Duszpasterstwa Akademickiego czynne będzie biuro Parafialnego Komitetu Organizacyjnego, w którym można będzie zgłosić swój udział w ŚDM. Kontakt e-mailowy do biura znajduje się w gablocie na zewnątrz kościoła.

Wciąż brakuje noclegów dla młodzieży, która przyjedzie na Światowe Dni Młodzieży. Serdecznie zachęcamy parafian do przyjęcia młodych do swoich mieszkań, jeśli mają taką możliwość. Chęć przyjęcia młodych można zgłaszać w biurze Parafialnego Komitetu Organizacyjnego.

 

 1. We wtorek odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 2. W środę odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Pedagogicznym. Do naszego kościoła zapraszamy o godz. 9.00 na Mszę św. inauguracyjną – o Boże błogosławieństwo dla profesorów, studentów i wszystkich pracowników UP.
 3. Akademia Cnót Obywatelskich zaprasza w następną niedzielę, 18 października, na Mszę św. o godz. 16.30, a po niej – na spotkanie w sali parafialnej. Temat spotkania: Polacy na Wschodzie a sprawa uchodźców. Gościem Akademii będzie p. Mirosław Gilarski.
 4. W następną niedzielę, 18 października, zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego w DA «Na Miasteczku»: Mszy św. o godz. 20.00 będzie przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosi dr Paweł Holc, rektor Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy i były proboszcz naszej parafii.
 5. Następna niedziela inauguruje Tydzień Misyjny: składka będzie przeznaczona na cele misyjne.
 6. Już dziś zapraszamy na Studenckie Katechezy Przedmałżeńskie «Miłość z wyboru», dla zakochanych, którzy chcą budować trwały i radosny związek. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 20 października, o godzinie 19.00 w kawiarence na poddaszu.
 7. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 8. Chór Mariański wystąpi z koncertem patriotycznym w Filharmonii Krakowskiej, w niedzielę, 8 listopada. Wezmą w nim udział znani artyści, m.in. Bogusław Morka i Tomasz Jarosz, a koncert poprowadzi Jerzy Zelnik.  
 9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o Sanktuarium Św. Jana Pawła, w którym ratuje się małżeństwa, wyprasza dobrą zonę, męża i dzieci, a także o błogosławionych rodzicach św. Teresy z Lisieux i o amerykańskiej urzędniczce, która znalazła się w więzieniu, ponieważ nie wydała dokumentu pozwalającego na małżeństwo osób tej samej płci. Do nabycia jest także dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży i inne czasopisma.  
 10. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Zofia Kwiatek, z ul. Lea.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…