Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocna — 10.04.2016

 1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. Dziś przed naszym kościołem odbywa się kwesta, zorganizowana przez krakowską wspólnotę osób niepełnosprawnych KLIKA. Dochód z kwesty przeznaczony będzie na rehabilitacje osób niepełnosprawnych oraz dopłatę do ich udziału w zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży. Niepełnosprawni poszukują również wolontariuszy, którzy chcieliby im pomóc w uczestnictwie w ŚDM.
 3. Jutro, w jedenastym dniu miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.30 chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.
 4. Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie miało miejsce w czwartek,14 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18.30. Podczas spotkania pochylimy się nad encykliką papieża Piusa XI Miserentissimus Redemptor – o powszechnym obowiązku wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa.
 5. Spotkanie Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym odbędzie się w piątek, 15 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18.30.
 6. W sobotę, 16 kwietnia, przypada liturgiczne wspomnienie św. Bernadety Soubirous, której Matka Boża przekazała w Lourdes swoje orędzie.
 7. W przyszłą niedzielę – w czasie Mszy św. o godz. 11.00 z udziałem dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii i ich rodziców – odbędzie się uroczystość przyjęcia nowych dziewcząt i chłopców do grona liturgicznej służby ołtarza.
 8. Składka w przyszłą niedzielę, 17 kwietnia, będzie przeznaczona na finansowanie prac remontowych w naszej parafii. Jednocześnie dziękujemy za ofiary złożone w Niedzielę Palmową: wierni ofiarowali wówczas na prace remontowe 245 złotych.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny; w Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. czternaście stacji Drogi Światła, przeczytamy też o siostrze zakonnej, która założyła telewizję o globalnym zasięgu oraz o zmarłym niedawno ks. Janie Kaczkowskim.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Sabina Petlic, z ul. Spokojnej;
 • Antonina Duras, z ul. Szlachtowskiego;
 • Władysława Czajkowska, z ul. Lea;
 • Tadeusz Dudek, z ul. Kawiory;
 • Dorota Prochwicz, z ul. Czarnowiejskiej;
 • Henryk Podstolak, z ul. Gramatyka.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…